duże zastosowanie szkła ozdobnego

Szkło ozdobne posiada coraz większe przeznaczenie. Aranżacje kuchni ze szkłem na ścianie są najnowocześniejsze, lekkie i olśniewające. Szkło umiejscowione na ścianie w kuchni między blatem a szafkami, to najmodniejszy nurt w aranżowaniu kuchni. Prócz względów użytecznych za stosowaniem szkła w kuchni przemawiają wartości dekoracyjne. Jest to odpowiednie rozwiązanie do kuchni z bawialnią, gdyż owe kuchnie potrzebują większej dyscypliny w tworzeniu i łączeniu wyposażenia.

Continue reading

Meble na zamówienie do Twego mieszkanka

Gotowe meble są z reguły dużo tańsze aniżeli te wykonywane na wymiar. Poza tym, coraz to więcej kolekcji jest planowanych w taki sposób, by umożliwić klientowi optymalną wykonalną adaptację do swoich potrzeb. Są ergonomiczne i funkcjonalne, a do tego przystosowane pod zwykłe przyrządy kuchenne, takie jak zmywarka, czy kuchenka mikrofalowa.

Continue reading

Przepiękna porcelana

Ładne wyroby z porcelany od dawna były bardzo słynne i tak jest również dzisiaj. Porcelana nie jest pospolitą ceramiką – zarówno w starożytnych Chinach, gdzie ją odkryto, jak i potem w Europie była uznawana za artykuł wysokojakościowy, starannie ją malowano w delikatne wzory , jak również scenki. Tak znaczny respekt porcelana zawdzięcza wyjątkowemu wdziękowi, gładkiej powierzchni i lekkości, dzięki której można wykonać naczynia znacznie delikatniejsze od zwyczajniejszych rodzajów gliny. Jej obróbka wymaga również sporego sprawności. W dwudziestym pierwszym wieku Polska słynie z wielu tradycyjnych, unikatowych wyrobów z ceramiki – szczególnie ciekawe naczynia porcelanowe są produkowane w Chodzieży.

Continue reading

Stolik drewniany – markowy i równocześnie niezmiernie skuteczny

Nie od dzisiaj wiadomo, że meble z drewna są najlepsze. Drewno jest jednym z najtrwalszych materiałów, dlatego umeblowanie wykonane z drewna jest nadzwyczaj wyśmienite i odporne. Dbając o swoje umeblowanie drewniane możesz być przeświadczony, że zachowają one świeży i nowomodny wizerunek jeszcze przez niemało lat.

Continue reading

Jeśli jesteś rodzicem małego dziecka, które właśnie zaczęło raczkować lub chodzić, to na pewno wiesz, że nie jest prosto zatroszczyć się o bezpieczeństwo takiego malucha

W codziennym życiu nie zwracamy uwagi na przedmioty, takie jak noże, ostre kanty czy też szkło w domu. To wszystko wydaje nam się niemal naturalne. Zaglądając do szuflady z ostrymi narzędziami zwykle tylko bierzemy z niej to, co jest nam potrzebne. Nie zastanawiamy się nad potencjalnym zagrożeniem, jakie mogłoby spowodować niezgodne z przeznaczeniem użycie śrubokrętu lub piły.

Continue reading