Jak efektywnie skorzystać z dobrodziejstw wody w upalne dni oraz zimową porą w domowej przestrzeni?

Woda spełnia ożywczą funkcję w ciepłe dni. W chłodne dni, właściwie podgrzana, potrafi ocieplić wychłodzone ciało. Warto przeto wykorzystać jej uroki w każdym czasie.

Basen przy domu

Autor: B.M. Polska Sp. z o.o.

Perspektywa pływania pod gołym niebem we własnym przydomowym ogrodzie jest marzeniem wielu osób.

Żeby zgłębić wiedzę na przedstawiany temat obejrzyj stronę (www.bramkor.pl/faac), która ma interesujące dane na przedstawiany temat – wystarczy kliknąć!

Z tego powodu projektowanie basenów przydomowych stało się modnym działaniem (sprawdź więcej tutaj: informacje: po więcej informacji na stronę ). W trakcie tworzenia takiego projektu trzeba zwracać uwagę na właściwe umiejscowienie dla basenu. Umiejscowienie to powinno być odpowiednio nasłonecznione. Dobrze, by znajdowało się z daleka od liściastych drzew i roślin. W zależności od preferencji przyszłego użytkownika, basen może być usytuowany na równi z trawnikiem bądź wystawiony nad podłoże. W tym drugim przypadku wykańczany jest odpornym na wilgoć drewnem lub płytkami ceramicznymi.

Projektowanie basenów powinno polegać również na zaplanowaniu całej przestrzeni w pobliżu basenu. Otoczenie powinno być wyłożone specjalnymi antypoślizgowymi płytkami. Zapewniają one bezpieczeństwo eksploatowania. Na chłodną porę opłaca się zakupić domową saunę. Żeby zagwarantować sobie prawdziwy relaks oraz wygodę trzeba ją dobrze zainstalować. Łaźnię wolno urządzić w jednym z domowych pomieszczeń, przykładowo w nieużywanej sypialni.

wnętrze sauny

Autor: Hotel Arthur
Źródło: http://www.flickr.com

Idealnym miejscem na saunę jest również zwykła łazienka. Często popełniane pomyłki przy projektowaniu sauny dotyczą wentylacji. W trakcie montażu należy ściśle odnosić się do tego, co producent saun zawarł w instrukcji. Niewłaściwa cyrkulacja powietrza jest w stanie wywołać zawilgocenie ścian, a w skrajnych sytuacjach usterkę części wewnątrz sauny, a nawet może wywołać pożar. Producent saun ściśle podaje jaka musi być zachowana przestrzeń dookoła kabiny łaźni, żeby powietrze mogło swobodnie przechodzić i krążyć w danym pomieszczeniu. Pomiędzy ścianami a konstrukcją łaźni powinien być zachowany co najmniej dziesięciocentymetrowy odstęp. W domowych saunach wystarczy cyrkulacja powietrza przez uchylanie drzwi i istniejąca w danym miejscu wentylacja (wentylacja wrocław) grawitacyjna.

Warto więc w każdym czasie czerpać z dobrodziejstw wody. Podczas lata z pewnością zapewni orzeźwienie. Zimową porą w postaci łaźni odpręży i poprawi nastrój.