Jak się zabrać za projektowanie łazienki w swoim mieszkaniu, podstawowe zasady wyboru różnych sprzętów.

Łazienka jest jednym z trudniejszych do urządzenia pomieszczeń w domu, szczególnie jeżeli nie będzie ona duża. A że większość łazienek w naszych blokach właśnie taka jest, to niestety ich właściciele są niekiedy zmuszeni iść na kompromis i wybierać pośród kilku opcji. Najczęściej spór ten będzie dotyczył wyboru między wanną a brodzikiem. Ile będzie ludzi, tyle jest odmiennych poglądów w tej kwestii, w praktyce oba z tych rozwiązań posiadają swoje wady i zalety i zwyczajnie trzeba wszystko dokładnie przemyśleć i znaleźć najlepsze rozwiązanie. Wanny posiadają ten plus, że da się w nich znacznie wygodniej myć, zrobić pranie czy zwyczajnie sobie poleżeć i się zrelaksować. Jednak wymagają nieco miejsca, a z tym czasami różnie może być ().

Jak sądzisz? Czy ten temat jest zajmujący? Jeśli tak, to kliknij w odnośnik oraz przeczytaj praktyczne informacje (https://wphw.pl/bielizniarki-wojcik) – pochłoną Cię kompletnie.

Za to brodziki potrzebują znacznie mniej powierzchni, lecz ich użycie ogranicza się jedynie do szybkiej kąpieli, nie ma raczej możliwości na dłuższy relaks albo wykonanie prania. Planując umeblowanie łazienki należy mieć jeszcze na uwadze to, czy z łazienki będą korzystać mniejsze dzieci, w ich przypadku jednak wanna jest znacznie lepszym rozwiązaniem.

brodzik

Autor: Kaldewei
Źródło: Kaldewei

Poza brodzikiem albo wanną w łazience warto jeszcze zamontować kilka sprzętów. Jeżeli nie ma oddzielnego WC, to koniecznym elementem wyposażenia będzie muszla klozetowa, warto także pomyśleć o choć niewielkiej umywalce. Co prawda niektóre osoby wstawiając wannę rezygnuje z zamontowania umywalki, ale w dłuższym czasie nie jest to rozwiązanie ani praktyczne, ani wygodne.

Dzisiaj są w sprzedaży malutkie, nowoczesne umywalki koło, które bez problemów powinno się gdzieś udać pomieścić, a jednak pomieszczenie będzie znacznie wygodniejsze w codziennym użytkowaniu. Uzupełnieniem wyposażenia łazienek jest najczęściej także pralka i meble, w ich przypadku należy pamiętać o jednej istotnej sprawie (). Urządzanie łazienki warto zacząć od ustawienia wszystkich ważnych sprzętów, a meble mają jedynie uzupełniać całość.

Interesujący tekst? Miło nam to słyszeć. Od razu gorąco zapraszamy na naszą nową stronę, gdzie znajdziesz masę podobnych opisów.

Trzeba je dobrać tak, żeby spełniały swoją rolę, a równocześnie zajmowały jak najmniej cennej powierzchni.