Kilka słów o precyzyjnym pomiarze

Wagi poziomu profesjonalnego mają najwyższe parametry techniczne i użytkowe, niejednokrotnie są to wagi z dotykowym ekranem, wagi ze zbliżeniowymi czujnikami, których konstrukcja umożliwia utrzymanie czystości, wagi ze złączem USB i RS232 do podłączenia urządzeń peryferyjnych. Bardzo istotnym urządzeniem dodatkowym do wagi jest drukarka, na której warto rejestrować wydruk pomiaru oraz raporty GLP ISO.

Wagi apteczne

waga apteczna

Źródło: www.wagi-elektroniczne.pl

Komplet wag aptecznych składa się z dwóch wag: waga apteczna do proszków, która posiada dokładność 1 mg oraz waga apteczna do preparatów płynnych o max obciążeniu 2 kg i dokładności 0,01g. Dla wag aptecznych można zauważyć zależność, że im droższa waga tym lepsza oznacza to, że tania waga ma dłuższy czas stabilizacji pomiaru jak również jest mało odporna na usterki mechaniczne (przeczytaj więcej). Wagi apteczne Monobloc oraz z kalibracją wewnętrzną to najrozsądniejsze wyjście dla przemysłu aptecznego.

Urządzenia semi-mikroanalityczneWagi o najwyższej precyzji d=0,01mg to inaczej wagi semi-mkroanalityczne wykorzystywane w laboratoriach analitycznych, farmacji oraz przy niezwykle precyzyjnym wyznaczaniu masy próbek. Wagi te cechują się wyjątkowo precyzyjnym układem pomiarowym o bardzo dużej rozdzielczości, a użyte filtry świetnie wyciszają zakłócenia z zewnątrz takie jak wibracje i podmuchy. Wykorzystywanie wag semi – mikroanalitycznych wymusza od użytkownika zagwarantowania specjalnych stołów antywibracyjnych oraz zachowania w pomieszczeniu wagowym stabilnej temperatury otoczenia. Ważne, aby warunki zewnętrzne pracy wagi nie ulegały znaczącym zmianom. Wagi półmikroanalityczne zazwyczaj mają dwa zakresy wagowe dzięki czemu waga jest bardziej uniwersalna w użyciu (więcej na ten temat ).

Wagi analityczneWagi analityczne charakteryzują się dokładnością odczytową d=0,1mg. Dodatkowo posiadają zdecydowanie większe spektrum zastosowania w laboratoriach, działach kontroli jakości, aptekach oraz na uczelniach. Wagi o dokładności d= 0,1mg mogą posiadać układy układy wagowe – MonoBloc. Układ MonoBloc cechuje się odpowiednią powtarzalnością i szybkością stabilizacji pomiaru oraz jest znacznie odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne wagi podczas eksploatacji.

Czy wiesz, że więcej znajdziesz w linku (https://pieczatki.pl/)? To naturalnie zbliżona problematyka, więc z pewnością również głęboko Cię zaabsorbuje.

Wagi precyzyjne o dokładności d= 1mg i d= 0,01g są najbardziej popularną grupą wag używaną w laboratorium. Bardzo różnorodny zakres użytkowania pozwala wnioskować, że w każdym laboratorium mieści się minimum jedna waga precyzyjna.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.