Na jakiego rodzaju ogrzewanie zdecydować się, żeby odpowiednio rozprowadzać ciepło po całym domu?

Aktualnie dużą wagę się przykłada do energooszczędności. Niewątpliwie największe koszty w domkach jednorodzinnych są związane z ogrzewaniem domu. W tym celu pojawiły się kominki z płaszczem wodnym. Mogą bowiem przekazywać wytworzone w nich ciepło do instalacji ogrzewania centralnego z grzejnikami. Tym sposobem umieszczona w niej woda jest ogrzewana ciepłem pozyskiwanym ze spalania taniego jak również ekologicznego paliwa. A jest nim niewątpliwie drewno opałowe. Kominek z płaszczem wodnym jest w stanie więc zastąpić tradycyjny kocioł.

kominek

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

Poprzez to może przyczynić się do zmniejszenia kosztów ogrzewania jednorodzinnego domu. Co więcej idealnie nadaje się do przygotowania ciepłej wody użytkowej, potrzebnej do mycia bądź zmywania naczyń. Ciepłą wodę da się przechowywać w zasobniku i korzystać z takiej wody w razie potrzeby. Normalna woda na długo pozostaje ciepła nawet po wygaszeniu kominka. Dużo osób decyduje się na kominek z płaszczem wodnym, gdyż jest to efektowna dekoracja salonu oraz efektywne źródło ciepła na tanie (zobacz tania lampa) i łatwo dostępne paliwo. Kupując kominek z płaszczem wodnym należy zwracać uwagę na moc wkładu. Bowiem musi pracować z nominalną mocą, dopasowaną do zapotrzebowania na ciepło powierzchni ogrzewanej. Ponadto trzeba patrzeć na czopuch kominkowego wkładu (zobacz całą ofertą na: firmy mefisto dostępne ). Musi być on wysoki, aby się mogły w nim bez problemu gromadzić spaliny zanim komin nabierze właściwie dużego ciągu. Warto również przyjrzeć się na materiał z jakiego wykonany jest wkład. Najkorzystniej, żeby była to kotłowa stal o grubości co najmniej cztery mm. Wkłady o nieco cieńszych ścianach zwykle mają tendencje do rozszerzania się pod wpływem stałego nagrzewania się i stygnięcia.

kominek

Autor: anne arnould
Źródło: http://www.flickr.com

Opłaci się też zadbać, żeby wkład wyposażony był w dolot dostarczający chłodne powietrze do wkładu spoza budynku. Tym sposobem kominek z płaszczem wodnym nie będzie czerpał powietrza ze środka budynku, zakłócając w ten sposób pracę wentylacji. Oczywiście przed kupnem tego kominka opłaca się również zwrócić się z prośbą o wsparcie w sklepie. Sprzedawcy konkretnego działu z pewnością doradzą jaki rozmiar kominka wybrać i na jakiego rodzaju parametry koniecznie trzeba zwrócić uwagę w danej sytuacji.

Tagi , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.