Jak dbać o własne auto?

Podróż schludnym wozem to czysta przyjemność, nawet jeśli Twoje cztery koła wyjeździły już swe lata i młodość ich już dawno minęła.
Dbanie o wóz to nie jedynie mycie i sprzątanie – to także utrzymanie w porządku wszelkich podzespołów.

meble kuchenne

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Jak troszczyć się o czterokołowiec, by posłużyło wiele lat? Wbrew pozorom dbanie o wóz nie jest skomplikowane, zaś tropem jest systematyczność. Każdy z kierowców musi jeździć na przegląd raz na rok do warsztatu. Należy wówczas wykonać dokładny przegląd wszelkich najistotniejszych elementów – napędu, koła dwumasowego, zawieszenia a również amortyzatorów. Jest to istotne nie jedynie dla utrzymania samochodu w należytej kondycji, lecz też dla bezpieczeństwa pasażerów i kierowcy. Ponadto często prędzej dostrzeżona niewielka wada da się zreperować mniejszym sumptem.
market

Autor: shho
Źródło: http://sxc.hu
O tym, że ogumienie warto zmieniać 2 razy do roku – z letnich na zimowe i odwrotnie, nikogo nie musimy przekonywać. Jednakże wielu kierowców zapomina, że jeśli chodzi o opony równie istotne będzie ciśnienie powietrza. Prawidłowe, czyli zgodne z zaleceniami producenta, ciśnienie w kołach to gwarancja nie jedynie bezpiecznej jazdy a także lepszej przyczepności opony, lecz też mniejszego zużycia paliwa. Posiadacz pojazdu, troszczy się o własny pojazd, systematycznie kontroluje poziom płynów, uzupełnia je a także co jakiś czas wymienia te, które się zużytkowały.

Żeby cieszyć się znakomicie utrzymanym i zadbanym wozem nie starczy regularnie jeździć na myjnię, warto jeszcze odpowiednio chronić lakier. Ochrona lakieru poprzez użycie kosmetyków Car Jar Ultimate pomaga ochraniać lakier przed szkodliwym oddziaływaniem warunków atmosferycznych.
Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.