Elegancki dom, co o tym sądzisz? Czy jesteś w stanie powiedzieć, że Twój dom jest elegancki czy raczej dopiero się o to stara?

Każde pomieszczenie w domu ma jakieś przeznaczenie. Łazienka jest przybytkiem czystości, to tam możemy się zrelaksować po obfitującym w emocje dniu. W kuchni przyrządzimy smaczne potrawy, a w sypialni wygodnie zapadniemy w sen. Salon zaś to miejsce spotkań, można zauważyć, najważniejszy punkt w każdym mieszkaniu. Warto zaplanować jego aranżację tak, żeby niezmiennie cieszył nas swoją aranżacją, a dla gości był miejscem, w której lubią przebywać. Nic w tym trudnego, liczą się konkretne proporcje, które powinniśmy zachować.

sofa

Autor: Herry Lawford
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwszeniezwykle ważny jest styl całego domu (dekoracja w stylu angielskim). Nie powinniśmy robić tak, że w każdym pomieszczeniu będzie zupełnie inaczej Zaczynając od salonu powinniśmy zachować spójną wizję, konkretną myśl przewodnią. Czasami może być kłopotliwe, jeśli na przykład mamy dzieci, to w ich pokojach będzie zgoła inaczej.

Ciekawe dane na omawiany wątek poczytaj tutaj (http://szklarz.net/blaty-szklane/) tutaj. Jest tam mnóstwo ciekawych danych, które okażą się bardzo wciągające.

To jednak zrozumiałe i nie musimy tym zawracać sobie głowy. istotne, żeby zachować motyw przewodni, tam gdzie tylko się da. Pamiętajmy, że nasi goście najpierw będą mogli obejrzeć przedpokój, który powinien być prologiem tego co ich czeka, a później salon, najistotniejsze pomieszczenie w całym domu.

To tam wypracują sobie wyobrażenie o naszym mieszkaniu. Oczywiście, istotnym jest, żeby nie sugerować się tylko opinii ludzi, bo wtedy można oszaleć, gdyż nigdy nie jest tak, że każdemu coś przypadnie do gustu. Musimy przede wszystkim pamiętać o sobie i jeśli konkretne meble do salonu czy sofa jednoosobowa nas urzekną, to powinniśmy je wybrać (przydatne wskazówki na ). Jeśli my będziemy czuć się swobodnie w sowim mieszkaniu, to tak samo poczują się goście.

Czy masz chęć pogłębić swoją wiedzę na ten temat? Zatem mamy zamiar zachęcić Cię do naszych następnych tekstów – kliknij hiperłącze do artykułu.

To kluczowa zasada, o której nie można zapomnieć. Na nic nam dogadzanie innym, ich gustom, podobnie, jak nie ma co liczyć na przesadne naśladowanie modnych trendów, gdyż to raczej nie sprawdza się.

sofa

Autor: Eric E Castro
Źródło: http://www.flickr.com

W mieszkaniu zaaranżowanym przez nas, gdzie widać nasz styl i nasze nastawienie do życia, każdy odwiedzający będzie czuł się swobodniej, bardziej komfortowo. To jest chyba najważniejsze, gdy zapraszamy kogoś do siebie. Pamiętając o tym starajmy się urządzić swoje mieszkanie, ale co najważniejsze zachowajmy proporcje, czyli nie przesadzajmy, aby się komuś spodobać. Niech będzie interesująco, ale zgodnie z naszymi upodobaniami.