Nagrzewnica do ocieplania hal i składów

Istnieje wiele urządzeń służących do nagrzewania pomieszczeń. Nagrzewnica, dzięki temu że nie musi być montowana, posiada ogromną wydajność i jest prosta w konstrukcji, stosowana jest przede wszystkim do grzania hal i składów.

kolory

Autor: FFiL Śnieżka SA
Źródło: FFiL Śnieżka SA
W wypadku obiektów przeciętnych i ogromnych takich jak warsztaty, składnice, hale przemysłowe, bądź świątynie nie wystarcza ogrzanie typowymi kaloryferami.

Jeśli masz chęć poznać większą ilość informacji na prezentowany temat, to sprawdź ten odnośnik – jest tutaj bardzo świeża treść (https://www.pademeble.pl/333-meble-vero) odnośnie tej problematyki.

Kaloryfery okazują się nazbyt mało skuteczne, a wprost nieekonomiczne, bowiem zużycie ciepła koniecznego na ogrzewanie obszernego obiektu, nie zawsze odpowiednio izolowanego jest bardzo wielkie. Dużym problemem jest czas pożądany na osiągnięcie żądanej temperatury. Uciążliwe jest również utrzymanie temperatury na stałym, wyczekiwanym przez użytkownika poziomie. Nagrzewnica to urządzenie stworzone ze stalowego, blaszanego tułowia, w środku którego znajduje się sekcja wentylatora, komora grzewcza, wymiennik ciepła z nawiewnikiem, również system samoczynnej regulacji. Zasada działania nagrzewnicy polega na wymianie ciepła między zimnym powietrzem, a gorącymi SPAlinami, albo grzałkami elektrycznymi. Powietrze jest zasysane do nagrzewnicy przez kanał, który jest wyprowadzony na zewnątrz pomieszczenia, lub kanałem zaopatrzonym w filtr. Następnie zostaje ono ogrzane w wymienniku, czy też wprost w komorze grzewczej.

Gdy szukasz dokładnych wiadomości, nie wahaj się, tylko sprawdź pod linkiem (http://www.cermag.com.pl/pl/o-cermagu/kim-jestesmy). Znajdziesz tam wszelkie niezbędne informacje.

Ogrzane powietrze nawiewane jest do pomieszczenia poprzez kratki nawiewne, lub za pomocą przewodów nawiewnych.

Budowa nagrzewnicy pozwala na miarowe rozprowadzanie strumienia ciepłego powietrza, bądź na wyznaczenie go w konkretne miejsce. Nagrzewnice ekspresowo ocieplają powietrze, jakie jest rozprowadzane po całym pomieszczeniu.