W jaki sposób odpowiednio zaaranżować swoją restaurację?

Czy prowadzenie restauracji jest łatwym zajęciem? Definitywnie nie! Pragnę w takim razie jakiś wspomóc takich ludzi, którzy posiadają zaoszczędzone pieniądze i zamierzają założyć swoją restauracyjkę. Czy to dobry pomysł? Według mnie restauracja, która jest umiejętnie prowadzona nigdy nie może narzekać na brak łakomczuchów. Oczywiście zakładam, że zrobiłeś solidny plan, a więc nie otwierasz powiedzmy knajpy sushi w niewielkiej gminie wiejskiej gdzieś na Podkarpaciu. Szczególnie chcę się skupić w tym artykule na kwestii mebli gastronomicznych – ciężko bez nich działać.

Wnętrze restauracji

Autor: Anton S.
Źródło: http://www.flickr.com

Należy zwrócić uwagę, że jeżeli to ma być porządna restauracja, a chyba tak właśnie jest, w żadnym razie nie powinniśmy wychodzić z założenia, iż oszczędzanie na wyposażeniu ma sens. Może zmartwię teraz wielu czytelników, pretendentów do bycia przedstawicielami branży restauracyjnej, ale generalnie tego typu meble nie należą do tanich. Kawa na ławę! Zatem jeżeli szukasz oszczędności, to mógłbyś co najwyżej szukać takiego dostawcy, który w żadnym razie nie oszczędza na standardzie, lecz za to generalnie nie ma wysokich marż.

Można śmiało powiedzieć, iż trafienie na takiego dostawcę nie jest znaczącym problemem. W końcu masz okazję na spokojnie kupić meble gastronomiczne w jakimś sklepie internetowym. To pokazuje, że jeżeli nieco się porozglądasz, urządzisz własną restaurację za relatywnie niewielkie pieniądze. Chociaż piszę jeszcze raz: tak czy siak najważniejsza jest dobra jakość. Mam włoską restaurację od 10 lat, więc bardzo dobrze zdaję sobie sprawę, jak niesamowicie znaczącą rolę odgrywają meble. Możesz mi zaufać, przecież funkcjonuję w branży gastronomicznej kawał czasu.

Chcę również wspomnieć, że no jakby nie patrzeć regularnie restauracje są likwidowane. Czyli jeżeli porozmawiasz z właścicielem, to może będziesz miał okazję odkupić wyposażenie za małe pieniądze. Osobiście kilka razy kupowałem we właśnie taki sposób wyposażenie, w szczególności meble, zatem wiem, że ów pomysł ma dużo sensu. A więc: chciałbyś porządnie urządzić swoją restaurację? Pozytywne założenie, ale w żadnym razie nie możesz myśleć, iż to aż takie łatwe i tanie. Jednak oczywiście założenie restauracji jest dobrym pomysłem. Zakładając, że lubisz gotowanie oraz ludzi.
Tagi , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.