Użycie szkła w urządzaniu pomieszczeń

Planując wnętrze naszego domu najczęściej zwracamy uwagę na to, byśmy mieli odczucie dużych przestrzeni, ponieważ w małych pomieszczeniach najczęściej czujemy się niekomfortowo – tym bardziej jeśli powierzchnię mamy dzielić z innymi ludźmi .

drzwi szklane

Autor: Villa Glass Studio
Źródło: Villa Glass Studio
Jeżeli mamy do dyspozycji względnie mało przestrzeni, możemy w sposób wizualny powiększyć pomieszczenie. Rozwiązaniem może być szkło w domu choćby panele szklane – twoja-galeria.eu/9-panele-szklane.

Czy potrzebne będzie Ci istotne omówienie tego zagadnienia z przeróżnymi wątkami? Mamy dla Ciebie świetną informację – wyszukasz je w tym linku.

Wystarczy bowiem wstawić pomiędzy dwoma wnętrzami drzwi ze szkła, i już powierzchnia zdaje się większa (zachowujemy równocześnie początkową funkcjonalność łączonych pomieszczeń). Przykładem może tu być połączenie gabinetu z pokojem dziennym. W przypadku konieczności możemy biuro – szklane ściany odgrodzić od reszty domostwa, pozwalając jednak aby pracujący tam człowiek mógł w każdej chwili spojrzeć do pomieszczenia za drzwiami. Materiał z którego zrobione jest szkło w domu wykorzystywane w konstruowaniu drzwi to szkło hartowane. To dlatego, aby używanie drzwi nie stanowiło zagrożenia. Niełatwo jest podobne drzwi rozbić, a jeżeli już do tego dojdzie strzaskają się na drobniutkie kawałki nie stanowiące niebezpieczeństwa. Szkło w domu może też przybrać postać gustownego żyrandola lub elementów balustrady prowadzącej z w najwyższym stopniu reprezentacyjnej części mieszkania na przykład na piętro gdzie mieszczą się pokoje gości lub też prywatna część domu. Dobrą propozycją zastosowania szkła może być także oszklona weranda.

szklane dekoracje

Autor: paulr.ca
Źródło: http://www.flickr.com

Nie tylko wizualnie powiększy nam ona wnętrze mieszczące się za nią, ale także w zimowe dni (jeżeli będzie zamknięta) pozwoli nam komfortowo wypocząć, wypić kawusię czy delektować się lekturą. Dla tych z osób które dysponują odrobinę większą przestrzenią do spożytkowania jeszcze lepszym pomysłem może być ogród zimowy, czyli pomieszczenie ze szkła w którym – dzięki systemowi ogrzewania – można hodować przez okrągły rok roślinki tropikalne. Takowe rozwiązanie niechybnie docenimy kiedy spadnie śnieg a my cieszyć będziemy się widokiem dekoracyjnych odmian pomarańczy. Naturalnie zastosowań gdzie warto wykorzystać szkło w domu jest jeszcze wiele. Ogranicza nas tu wyłącznie nasza wyobraźnia oraz – w coraz to mniejszym stopniu – wymogi techniczne produkcji szkła. Nie wszystko bowiem można skonstruować z tego surowca. Więcej szkła i o szkle dowiesz się pod tym adresem: .

Tagi , , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.