Gdzie znaleźć bardzo dobrego dekoratora wnętrz w Warszawie?

Urządzanie własnego domu jest końcowym etapem budowy lub remontu. Często zdarza się tak, że nie posiadamy poczucia smaku i planujemy oddać ten etap prac fachowcom. Dobry dekorator zdecydowanie zaprojektuje nam pomieszczenia jak najlepiej, a stałe konsultacje pozwolą na poczucie, że tak w zasadzie dom prezentuje się dokładnie tak, jak tego chcemy. Początkowo warto poznać różnice pomiędzy dekoratorem a projektantem. Za pomocą tej wiedzy będziemy pewni, że zatrudniamy odpowiednią osobę.

Bukiet ślubny w roli głównej

Autor: Bukieciarnia
Źródło: Bukieciarnia

Po pierwsze dekorator musi mieć głównie poczucie stylu, to istotniejsze w tym wypadku niż wykształcenie, które nie jest wymagane. Dekorator, jak nazwa wskazuje, dekoruje wnętrza, czyli wyposaża w pewne akcesoria. Dekorator nie musi posiadać wiedzy technicznej, ponieważ nie skupia się na cechach funkcjonalnych. Jego zadaniem jest wybór odpowiednich mebli i akcesoriów oraz dobrego połączenia kolorów. Projektant przede wszystkim tworzy wnętrza tak, żeby stały się jak najbardziej funkcjonalne.

Ustalając przebieg projektu z mieszkańcami sprawdza jaki układ będzie najlepszy. Projektant musi z racji tego posiadać odpowiednie wykształcenie. Z pewnością musi zwracać szczególną uwagę różne aspekty, np. jeśli jest takie zapotrzebowanie – dopasowanie do ludzi niepełnosprawnych. Wszystko powinno być zgodne z ekologią. Projektant odpowiada za funkcjonalność wnętrz. Należy pamiętać, że projektant może w tym samym czasie być też dekoratorem, jednak nie każdy dekorator może zostać projektantem. Jeśli interesują nas warszawscy dekoratorzy wnętrz należy przejrzeć ich strony internetowe.

Obecnie niemalże wszystkich wiadomości szukamy w Internecie. W związku z czym niemalże każda firma ma w nim swoje miejsce. Należy jedynie wpisać w wyszukiwarkę hasło: „dekoratorzy wnętrz Warszawa”, by otrzymać pełną ofertę świadczonych usług. Na swoich witrynach warszawscy dekoratorzy wnętrz zazwyczaj zamieszczają swoje portfolio oraz opinie klientów, dzięki czemu z miejsca możemy zapoznać się z ofertą.

zawieszone na ścianie kwiaty z bibuły

Autor: Kelly Hunter
Źródło: http://www.flickr.com

Należy nie obawiać się, że zatrudnienie dekoratora sprawi, że pomieszczenia nie będą ostatecznie zgodne z naszym gustem.

Jeżeli omawiana kwestia Cię żywo intryguje, to bez grymaszenia kliknij tutaj – to niezwykle użyteczna witryna (http://www.pademeble.pl/129-meble-do-sypialni-kolekcja-pello), która również Cię zaciekawi!

Wszystko są skrupulatnie konsultowane z klientem. Dekorowanie jest w pełni pod naszym nadzorem, dlatego też najczęściej dobory trafiają w pełni w nasz gust. Choć za najlepszych fachowców zapłacimy nieco więcej, efekt finalny będzie na pewno odwzorowaniem naszych wymagań, a dom stanie się domem, nie tylko budynkiem.