Łaźnia w swoim domu – sprawdź, w jaki sposób to zrobić

Sauny są aktualnie coraz bardziej cenione. Ludzie częściej cieszą się zaletami, jakie dają, chodząc do gabinetów albo wszelakiego rodzaju centrów zdrowia. Podnosi się również zainteresowanie projektowaniem łaźni we własnym domu.

zobacz

Autor: Artur Potosi
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli i ty rozważasz powyższy pomysł, powinieneś pamiętać o paru regułach, jakie są ważne, gdy masz w planach projektowanie sauny. Nade wszystko pomieszczenie musi posiadać właściwą wentylację, jaka będzie mogła odprowadzać zbierającą się parę wodną. Może to być również okno, gdy sądzimy, iż nasz kanał wentylacyjny nie jest zadowalający. Po drugie blisko sauny, a najlepiej obok niej, musi być prysznic bądź wanna, ponieważ po korzystaniu z sauny musimy natychmiast ochłodzić swoje ciało. Możemy to zrobić przez zanurzenie się w wannie albo skorzystanie z prysznica, zatem naprawdę nie obejdzie się bez bieżącej wody.

Jeśli zdecydujemy się na prysznic, dobrze jest zastanowić się nad deszczownicą, dającą o wiele większy komfort kąpieli. Trzecią ważną zasadą jest wybór odpowiedniego drewna. Musi być odporne na wilgoć, w przeciwnym wypadku nasza sauna długo nie wytrzyma, przez co wydamy gotówkę na marne. Jakie drzewa można wykorzystać? To np. świerk skandynawski, który świetnie nadaje się do takich zastosowań. Nie można też zapomnieć o oświetleniu, szczególnie takim, jakie tworzy przyjemny, nastrojowy klimat. Najlepiej sprawdza się oświetlenie zamontowane pod ławkami do siedzenia. Jeżeli nie chcesz sam projektować łaźni, możesz zamówić sauny na wymiar (strona).

Sauna parowa

Autor: Hotel Arthur
Źródło: http://www.flickr.com
Pasują do konkretnego wnętrza oraz klienci mogą indywidualnie sprecyzować, który typ drewna ma być zastosowany czy jak mają być ustawione ławy. Przed podjęciem decyzji warto jest zaznajomić się z przykładowymi realizacjami, aby wiedzieć, spośród jakich opcji można wybierać. Ludzie z coraz większą chęcią poddają się zbawiennemu działaniu sauny, ceniąc korzyści, które przynosi dla zdrowia. Przemienne zimne oraz ciepłe bodźce umożliwiają m.in. usunąć toksyny z organizmu, dotlenić skórę, pozytywnie wpłynąć na układ krążenia i na cały organizm. Muszą z niej zrezygnować wyłącznie osoby cierpiące na trądzik różowaty, mające przewlekłe przypadłości, takie jak padaczka albo problemy z wątrobą lub [lemon room] nerkami. Inni chętni mogą bez trudności chodzić na saunę, każdego dnia ciesząc się coraz lepszym zdrowiem.
Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.