W jaki sposób designersko zaprojektować wnętrze domu – kilka rad tyczących się pomieszczenia kuchennego

Kuchnia pozostaje tym pomieszczeniem, w którym najczęściej przebywamy. W końcu to miejsce gotowania dań, a nierzadko również wytchnienia. Kury domowe lubią czasami popijać tutaj przedpołudniową kawę parzoną, czytać książki, rozwiązywać rebusy albo słuchać radia. Użyteczność tego pomieszczenia podwaja się, gdy w mieszkaniu nie ma wydzielonego kąta na przyjmowanie gości. I tak na kobiece pogaduchy zazwyczaj wybierana bywa kuchnia. I nic zadziwiającego w tym, że kurze domowej niezwykle zależy na jak najlepszym wystroju wnętrza rzeczonego pomieszczenia.

Stylowy i komfortowy hoker Blog

Autor: Gaber
Źródło: DADO DESIGN
Pierwszą, i jednocześnie najistotniejszą, sprawą jest to, żeby zaskoczyć gości, a może nawet trochę ich zaszokować. Żeby osiągnąć taki cel można zaaranżować wnętrze w zeszłowiecznym stylu bądź po prostu wybrać styl nowoczesny, czyli awangardowy. Sklepy są wypełnione po sufity regałami w mało tradycyjnych barwach i wszelkiego rodzaju kształtach. Tak duży asortyment może być tak błogosławieństwem, jak i przekleństwem. Wszystko z tego powodu, że dekorator musi wybierać wyposażenie z tak imponującego asortymentu i jeśli nie ma zielonego pojęcia, czyli jest całkowitym laikiem w tym temacie, to kuchnia może łatwo stać się magazynem losowo nabytych towarów.

Pomieszczenie kuchenne w zasadzie jesteśmy w stanie podzielić na dwie części: na tą służącą do gotowania dań i na tą przeznaczoną do konsumowania gotowych już kotletów mielonych i picia napojów. W gustownie urządzonej kuchni nie może braknąć sprzętów i akcesoriów, które przyciągają uwagę swoim wyglądem, jak link do witryny damnet. Jednym z najtrafniejszych dodatków pozostają hokery barowe. Możemy je postawić na przykład przy ladzie dzielącej kuchenną przestrzeń na dwie omówione powyżej części.

Restauracja i bar

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrym pomysłem na designerskie wnętrze może być na przykład urządzenie wnętrza kuchni w stylu miejskich pubów lub tawern. Aby ów wystrój robił odpowiednie, czyli zamierzone wrażenie, należy kupić designerskie dodatki. Przydadzą się zatem hokery barowe, okrągłe zegary na ścianę, różnej wielkości lamy czy świeczki zapachowe. Ważne są też dodatki, które stają się dla nas aż nadto oczywiste. A mamy w tym miejscu na myśli chociażby serwetki czy kubki. A podążając dalej tym tropem, można pomału zacząć myśleć o zmianie aranżacji wnętrza pozostałych pomieszczeń, żeby dobrze pasowały do urządzonej wcześniej kuchni.
Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.