W jaki sposób zaplanować nowoczesne oświetlenie w mieszkaniu, zalety wielu niezależnych źródeł oświetlenia

Podczas urządzania mieszkania trzeba pamiętać o wielu istotnych sprawach. Minione lata przyniosły bardzo dużo nowości i trendów z wielu dziedzin, można zapoznać się z nimi chociaż trochę, bo mogą natchnąć do coraz to nowych pomysłów i rozwiązań.

Lampa wisząca Estepola

Autor: APD Market
Źródło: http://www.apdmarket.pl
Jako przykład może posłużyć oświetlenie, w którym postęp technologiczny dał całkowicie nowe możliwości, choć niestety ciągle mało wykorzystywane przez wielu właścicieli domów. Kilkadziesiąt czy kilkanaście lat temu domowe oświetlenie to była powieszona centralnie u sufitu lampa z kilkoma albo jedną żarówką. Dzisiaj zupełnie od takiego modelu się odchodzi na rzecz większej ilości małych, punktowych źródeł światła. Niewielkie lampki, niezależnie załączane nie tylko zużywają mniej prądu, lecz dzięki ich wykorzystaniu da się bardzo pomysłowo i ciekawie zaaranżować wnętrze. Dużą rolę będzie w tym miał rozwój źródeł światła – od kilku lat coraz większą popularnością cieszą się żarówki oparte na diodach LED, gwarantują one nie tylko dobre jakościowo światło, ale też dają różne możliwości wykorzystania.

Lampa wisząca do biura Paramo chrom

Autor: APD Market
Źródło: http://www.apdmarket.pl

Świetnym przykładem pomieszczenia, w jakim da się zastosować parę niezależnych źródeł oświetlenia są salony. W salonach właśnie podstawą cały czas będą lampy sufitowe, które oświetlą całość wnętrza. Zależnie od powierzchni salonu będą one miały kilka żarówek, niekiedy włączanych sekcjami.

Lecz lampy wiszące w salonie to tylko część układu oświetleniowego, jaki powinien tam być zaaranżowany. Lampy górne mogą być przydatne, jeśli trzeba dokładnie rozświetlić całość, ale na przykład do popołudniowego czytania książki na kanapie już nie specjalnie będą się nadawać. Dużo praktyczniejsza będzie w tym przypadku na przykład niewielka lampka stojąca albo zawieszony na ścianie kinkiet. Tego typu lampy dają jasne, ale widoczne punktowo światło, przez co oświetlają tylko nieduży fragment wnętrza. Na pewno nie powinno się w salonie zapominać też o lampce za telewizorem – ze względu na ochronę oczu koniecznie powinna ona się świecić za każdym razem, gdy telewizor będzie włączony.
Tagi , , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.