Garść pomysłów, w jaki sposób wyposażyć kuchnię w stuletnim budynku mieszkalnym usytuowanym na wsi

Aby mieszkać w stuletnim mieszkaniu, należy wprzódy ten dom zrozumieć. Powyższe sformułowanie brzmi w miarę filozoficznie, ale bardzo łatwo je przypasować do całkiem realnej rzeczywistości. Otóż, im bardziej stary budynek, tym bardziej skrzypią podłogi, tym więcej myszy hałasujących ponad drewnianą powałą, a w trakcie wietrznych nocy można usłyszeć stukot niedomykającego się okna na strychu.

aranżacja wnętrza

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Słowem, zdawałoby się, że nie jest to lokum dla ludzi o bujnej wyobraźni i słabych nerwach. Bądź co bądź taki budynek posiada jednak parę zalet i stanowi wielkie pole do popisu, tym razem dla pań o duszy artysty.Przyjrzyjmy z bliska kuchni, którą w tym przypadku nie wypada aranżować w nazbyt nowoczesny sposób. A poza tym najlepsze byłyby meble wyprodukowane z drewna sosnowego, a nie z podatnej na uszkodzenia sklejki. Już na pierwszy rzut oka widać, który sprzęt jest w stanie oddać ducha tego domu. Na samym tworzywie jednak poprzestać nie wypada i co więcej, trzeba zastanowić się nad wyborem konkretnego stylu, w jakim zostanie urządzone wnętrze.Kuchnia w stylu vintage będzie najrozsądniejszym rozwiązaniem dla naszego kilkusetletniego domu. Cechą charakterystyczną bywa w tym przypadku urządzenie wnętrza na dawną modłę. W żadnym razie nie chodzi tutaj o umieszczanie w pomieszczeniu kuchennym rozwalających się gratów. Wszelkie sprzęty są jak najbardziej nowe (link), lecz zrobione tak, aby wyglądały jak te sprzed wieków (pojemnościowe podgrzewacze). Rozpoznawczym odcieniem pozostaje biel, która gustownie kontrastuje z tymi ciemniejszymi elementami aranżacji, czyli np. z czarnymi jak sadza moździerzami. Bardzo podobnie może prezentować się salon. Taki pokój vintage także będzie naśladował swoim wyglądem dawne pomieszczenia. W jednym z rogów można śmiało postawić okrągły kominek, który będzie się bardzo dobrze komponował z pozostałymi elementami dekoracji, bo przecież biel pozostaje uniwersalnym odcieniem.

styl retro

Autor: Emily Burnett
Źródło: http://www.flickr.com
Kuchnia w stylu vintage odznacza się też nietypowymi sprzętami, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że żyjemy w XXI stuleciu. W tym pomieszczeniu dostrzeżemy kredens kropka w kropkę podobny do tego, jaki widzieliśmy w szlacheckim dworze albo u naszej babci. A i pokój vintage gorszy nie będzie. To właśnie tutaj stoją gustowne szafy szafy socjalne i łatwo rozpoznawalne łóżka z metalowymi oparciami i ustawionymi w sąsiedztwie posażnymi skrzyniami.