Jak zaaranżować niedużą umywalnię?

Mała łazienka nie musi być kłopotem. Co warto wiedzieć, zastanawiając się w jaki sposób zaaranżować niedużą łazienkę? Jakie dopasować wyposażenie toalety? Jak w niedużej toalecie rozlokować sedes, umywalkę oraz natrysk? Malutka toaleta wymaga dobrego planu. Zobacz nasze wskazówki, jak zaprojektować a także wyposażyć małą toaletę.

Umywalka w łazience

Autor: FRANC GARDINER
Źródło: FRANC GARDINER
Gdy zamieszkujemy w bloku częstokroć problemem jest niewielka łazienka. Jak wyposażyć niewielką łazienkę, ażeby była funkcjonalna jak też ładna? Jakie dobrać wyposażenie łazienki? Jeśli mieszkamy w domu prócz wspólnej rodzinnej umywalni, ulokowanej najczęściej blisko sypialni, konieczne jest WC w części dziennej.

Stale niezbędna jest wiedza z wielu specjalizacji. Wtedy ważny wpis (https://mcalpine.pl/product/flx-ccb-600/) przyda się każdemu. Aby ją posiąść, powinniśmy przejrzeć tekst pod wskazanym linkiem.

Ale jeszcze lepiej, jeżeli będzie to niewielka toaleta, w której zmieści się też prysznic, półka na przybory toaletowe oraz miejsce na odłożenie odzień w czasie kąpieli. Nieduża łazienka może być dla gości.

W jakim miejscu nieduża łazienka? Nieduża umywalnia jeśli zamieszkujemy w domu na parterze w dziennej strefie nie tylko zastąpi WC, lecz także anuluje kłopot rannych kolejek w dużej rodzinie, a w przypadku konieczności będzie łazienką gościnną ((sprawdź wiecej)). Umywalnia usytuowana w pobliżu wejścia będzie wygodna w przeciągu dnia: możemy tam wziąć szybki prysznic po powrocie z pracy albo po pracy w ogrodzie. Kiedy rodzinna umywalnia jest zbyt mała, ażeby oprócz wanny zmieścić tam natrysk można zlokalizować niedużą umywalnię w strefie nocnej domku – przy gościnnej alkowie albo przy pokojach dzieci.

Łazienka z WC

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com

Jakie wyposażenie toalety? W małej toalecie natrysk lokujemy w narożniku pomieszczenia, a jeśli umywalnia jest ciasna lub szafa denver ma wnękę – pomiędzy dwiema ścianami. Umywalka w niedużej łazience służy nie jedynie do mycia dłoni, ale dodatkowo do innych czynności mających związek z codzienną toaletą – na przykład golenia. W związku z tym nie powinna być za mała. Minimalna szerokość umywalki w łazience to 45-50 cm. Na rynku są dostępne umywalki kątowe – takowa umywalka pozwoli na maksymalne wykorzystanie rogu pomieszczenia.

Na rynku są dostępne również meble do małych toalet, dla przykładu wiszące szafki łazienkowe (polecany sklep Topeshop.pl). Jeżeli mamy w łazience naprawdę mało miejsca, warto do magazynowania ręczników wykorzystać szafki do przedpokoju.