Z jakiego oświetlenie dobrze jest korzystać w magazynach? Jakie okaże się idealne? Jaki w tym zakresie jest wybór?

W dość dużej grupie nowych projektów,również i w zakresie oświetlania magazyny, inwestorzy w celu obniżenia kosztów decydują się na standardowe rozwiązania. Czy to dobrze? W rzeczywistości, wykorzystywanie w chwili obecnej rozwiązań bazujących na takich klasycznych rozwiązaniach powoduje tylko i wyłącznie wzrost opłaty za użytkowanie. Na co w związku z tym się zdecydować?

Jeśli

magazyn

Autor: Litage Publishing
Źródło: http://www.flickr.com

chodzi o oświetlenie magazynu, to za każdym razem trzeba odpowiedzieć sobie na taką kwestię: czy alejkę między regałami potraktujemy jak magazyn, czy może raczej jako przejście komunikacyjne? Warto zobaczyć: Firma Procleaner sprzątanie TRILUX.

Zaciekawił Cię ten wpis? Jeśli tak, to czytaj tutaj więcej (https://www.prownes.pl/jak-stworzyc-restauracje-ktora-odniesie-sukces-etapy-krok-po-kroku/) o podobnej dziedzinie na nowej witrynie – odnajdziesz ją w linku poniżej.

Jak jasne powinno być oświetlenie, wyznaczać ma norma PN-EN 12464-1. Mówi, że najmniejsze możliwe natężenie oświetlenia musi być na poziomie 150lx. Zacznijmy od tego, że podstawową oprawą, którą stosuje się w zakładach przemysłowych, jest taka hermetyczna 2x58W. Jest ona uniwersalną oprawą, a to z tego powodu, iż posiada całkiem dobry stopień gdy chodzi o szczelność, natomiast przy tym niski koszt jednostkowy oprawy.

magazyn

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to w związku z tym dosyć popularne oświetlenie przemysłowe, używa się go w halach produkcyjnych, magazynowych albo też pomieszczeniach socjalnych – polecanie oświetlenia przemysłowe. Natomiast, wraz z rozwojem źródeł wysokoprężnych na rynek weszły oprawy typu High-Bay. Jest to następny, coraz bardziej popularny rodzaj opraw, które służą przede wszystkim do oświetlania większych magazynów, hal produkcyjnych o dość dużych wysokościach.

Za sprawą dużej liczby światła, którą wytwarza oprawa prawdopodobne jest zmniejszenie ilości punktów świetlnych. Opisane powyżej metody są dobre oraz niezmiennie popularne, ale z roku na rok więcej zakładów decyduje się zgoła inną rzecz – na oprawy LED. Rozwój technologii LED w oświetleniu sprawił, że nie tylko w domach prywatnych używane są tego rodzaju lampy, ale również i w przemyśle.

Takie oświetlenie posiada wielkie zalety. Przede wszystkim, można sterować optyką w taki sposób, żeby emitowane światło ukierunkowane było w miejsce, w którym faktycznie go potrzebujemy. Jednocześnie niesamowicie duża sprawność dała możliwość by zmniejszyć ilość opraw. Jak więc widzimy, to rozwiązanie jest niesamowicie ciekawe, a bez wątpienia też nie dziwi, że coraz większa liczba ludzi się na takie rozwiązanie decyduje.

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.