Rondle żeliwne

To w czym gotujemy, jest tak samo istotne jak to, z czego gotujemy. Fundamentem pysznych potraw są właściwe naczynia do gotowania. Chociaż wybór dobrych garnków nie jest prosty, to powinno się w nie zainwestować, bo przecież chodzi tu o własne zdrowie.
Każdy kto kucharzy, lub jest sympatykiem zdrowej kuchni, na pewno rozumie zalety brytfanny żeliwnej.
Podstawową zaletą naczyń żeliwnych jest możność rozgrzania ich do znacznych temperatur, co w rezultacie polepsza walory smakowe potraw.

Brytfanny żeliwne umożliwiają równomierne rozprowadzanie ciepła i długie utrzymywanie dużej temperatury.
Robione są ekologicznie, bez dodatków chemicznych, a to służy zdrowemu odżywianiu.

Jeśli zainteresował Cię tego typu artykuł, poznaj inne informacje na ten temat. Najlepiej sprawdź sam oświetlenie biurowe, znajdziesz tu podobne wiadomości.

Żeliwo rozgrzewa się także do niezwykle dużych temperatur, co w efekcie polepsza smak posiłków.

kuchnie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Brytfanny żeliwne stworzone są nie jedynie z samego żeliwa, ale również pokrywane są innymi dodatkowymi osłonkami, które ubogacają ich atuty użytkowe. Brytfanny żeliwne mogą być pokryte osłonką ceramiczną, bądź osłonką emaliowaną.

Brytfanny żeliwne posłużą nie tylko do duszenie i smażenie potraw, mają szansę być też używane do bezpośredniego serwowania pokarmów na stół. Dzięki rozmaitej ofercie kolorystycznej, będą dekoracją każdej kuchni, zarówno dla amatorów kuchni tradycyjnej, jak i współczesnej.
Brytfanny żeliwne mogą być używane na różnego typu kuchni, również w piekarniku.
Ażeby brytfanny żeliwne mogły służyć przez długie lata, obowiązkowo należy o nie należycie dbać. Mycie ich nie wywołuje problemów, powinno się jednakże wiedzieć, aby nie wykorzystywać detergentów, ponieważ ich aromat mógłby przebyć do żeliwa. Po każdym myciu brytfanny żeliwnej, trzeba wytrzeć ją do sucha, w następnej kolejności posmarować olejem jadalnym. Pozostawione mokre naczynie może korodować.
brytwanny żeliwne

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner

To, że przyrządzanie pokarmów w naczyniach żeliwnych jest odpowiednie dla naszego zdrowia, nie ulega wątpliwości.

Ważne natomiast jest to co w nich pitrasimy.

Nie możemy oczekiwać, że włożenie do naczynia tłustego mięsa stanie się zdrową potrawą. Rozsądek zezwoli nam przygotowywać zdrowe i pyszne potrawy w brytfannie żeliwnej.
Tagi , , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.