Wady i plusy aranżacyjne kuchni z wyspą. Nowoczesne triki w aranżacji kuchni

Wyspy są całkiem popularnym i wygodnym rozwiązaniem aranżacyjnym. Zanim zdecydujemy się jednak na przemeblowanie w swojej kuchni, rozważmy atuty i wady tego pomysłu. Postarajmy się w prostym programie dla architektów rozrysować w ten sposób naszą kuchnię. Warto zacząć od tego, iż kuchnie z wyspą są bardzo nowoczesne i gwarantują fajny efekt. Są charakterystycznym elementem coraz większej liczby nowoczesnych kuchni.

aranżacja kuchni

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com
Choć kuchnia z wyspą będzie dobrze wyglądać raczej w większym mieszkaniu, mała kuchnia w bloku może nie zyskać na urodzie, bowiem wyspa – chociaż bywa najczęściej całkiem wygodna – zabiera całkiem sporo miejsca. Lecz można w taki sposób zaaranżować również mniejsze metraże, żeby znalazło się miejsce na wszystko, ale by nie zamienić kuchni w pomieszczenie, w jakim może przebywać w jednym czasie właściwie tylko jeden domownik. To naturalne, że wyspa i jej cztery strony zachęcają do rodzinnego gotowania.

Wejdź na naszą witrynę – w niej czeka na Ciebie bieżący materiał nowego zagadnienia. Opracowaliśmy go dla Ciebie z przyjemnością.

Kuchnia z wyspą daje nam dodatkowe powierzchnie na szafki i blat roboczy – szuflady także zdadzą egzamin, lecz jedynie gdy mamy wystarczająco dużo miejsca. Dzięki wyspie możemy logicznie rozłożyć codziennie używane sprzęty AGD i nie umieszczać na przykład zlewu obok płyty elektrycznej. Ponieważ do nowoczesnego meblowania pomieszczeń wchodzi rozwiązanie otwierania pomieszczeń, kuchnie z wyspą z widokiem na salon pozwalają optycznie oddzielić kuchnię od reszty pomieszczenia, a gotując jedzenie na wyspie mamy kontakt z osobami będącymi w salonie.

Jeżeli mówimy o wadach takiego ustawienia, ogromny wpływ ma całościowa organizacja mieszkania. I kluczowa sprawa – wentylacja. Szalenie ważne jest to, żeby wentylacja w kuchni działała poprawnie, bo gdy jest inaczej aromaty roznoszą się po całym mieszkaniu. Mała kuchnia w bloku może mieć problem z wilgocią również przez bardzo szczelne, plastikowe okna. Następna istotna sprawa to zestawienie mebli – taka kuchnia nie tworzy osobnego pomieszczenia, tylko powinna być dopasowana do salonu, komponować się z jadalnią lub innym pomieszczeniem, z którym jest w bliskim sąsiedztwie.

Szukasz dodatkowych materiałów na prezentowany tu temat? To żaden problem, po prostu wejdź dalej regały drewniane a przekonasz się, że to było niezwykle łatwe.

Kuchnie z wyspą na pewno zyskają sobie sporą ilość fanów, dlatego że rozwiązanie jest nowatorskie i komfortowe.

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.