Elektroniczne wagi apteczne

Wagi apteczne do użytkowania w recepturze aptecznej zgodnie z ustawą Prawo o Miarach potrzebują legalizacji. Należy wiedzieć, że nowe wagi apteczne mają legalizację ważną 3 lata.
waga apteczna

Źródło: www.wagi-elektroniczne.pl

Komplet wag aptecznych składa się z dwóch wag: wagi aptecznej do proszków, która posiada dokładność 1 mg oraz wagi do płynów o max obciążeniu 2 kg i dokładności 0,01g.

Wskazane jest, aby waga apteczna posiadała kalibrację wewnętrzną, co pozwala wyzbyć się błędów wskazań wagi w dalszym okresie użytkowania. Wagi apteczne z kalibracją wewnętrzną zawsze ważą właściwie nawet przy dużych wahaniach temperatury. Ponadto wagi z kalibracją wewnętrzną można bez problemu transportować w dowolne miejsce na świecie, a wskazanie wagi zawsze będzie poprawne (więcej o tym – link do oferty).

Wagi do proszków posiadające osłonę przeciwpodmuchową lub szafkę przeciwwietrzną umożliwiają użytkowanie wagi w komorze laminarnej. Można również stosować w recepturze aptecznej wagi apteczne z zablokowaną kalibracją. Należy jednak wiedzieć, że wagi apteczne z zablokowaną kalibracją i legalizacją wymagają stabilnej temperatury otoczenia oraz nie wolno takich wag transportować.

W przypadku wag aptecznych można zauważyć zależność, że im droższa waga tym lepsza tzn. że tania waga apteczna ma dłuższy czas stabilizacji pomiaru oraz jest mniej odporna na uszkodzenia mechaniczne. Wagi apteczne z wagowym układem pomiarowym Monobloc oraz z kalibracją wewnętrzną to najrozsądniejsze rozwiązanie dla przemysłu aptecznego.

Źródło: Wagi-elektroniczne.pl
Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.