Czemu najbardziej korzystnie zastosować szkło w planowaniu wystroju mieszkania? Co dzięki niemu zyskujemy? Jaką rolę powinno spełniać szkło?

szkło w różnych domowych pomieszczeniach ma coraz większą ilość zastosowań, przejmuje różnorakie funkcje – ścian, frontów meblowych czy nawet samych mebli. Idealnie sprawdza się w takich nowych rolach, tak więc coraz większa ilość osób korzysta z tego typu rozwiązań.

Najlepsze jest jednakże to, iż materiał takiego typu nie stawia wykonawcom zbytnio wielu ograniczeń.
łazienka

Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com
Szkło w domu, różnorodne konstrukcje szklane () w różnych pomieszczeniach, dla jednych są zbytnio chłodne nadające się tylko do przestrzeni użyteczności publicznej, dla innych zaś to ciekawe dopełnienie każdego pomieszczenia. Potrzeba niebanalnych zastosowań szkła we wnętrzach jest coraz bardziej wyraźny. Jak jednak możemy najlepiej wykorzystać tego rodzaju materiał? Miejmy na uwadze, iż nie tylko drzwi, kabiny prysznicowe czy lustra mogą być zrobione ze szkła, bo też ścianki szklane, () obrazy (zobacz również obrazy na szkle) dekoracyjne lub schody rewelacyjnie się prezentują jako szklane i doskonale spełniają swoją funkcję.
Najbardziej modne oraz coraz częściej robione są panele ścienne, jakie mają zastosowanie w kuchniach i łazienkach, w tych miejscach zastępują tradycyjne kafelki. Bardzo duża gama kolorów i różnorodne wzornictwo pozwalają na to, by bardzo dobrze dopasować szklany element do wnętrza, które projektujemy.

Gdy ciekawi Cię prezentowany temat, obejrzyj witrynę (http://www.rkstyl.com.pl/) a zapewne zdobędziesz więcej danych na to fascynujące zagadnienie – nie czekaj tylko kliknij.

Bardzo popularne są też szklane kabiny prysznicowe, parawany, jak i balustrady szklane. Szkło jest bardzo łatwo utrzymać w czystości. Jak przekonuje ekspert, szkło płaskie oraz lustra najkorzystniej czyści się standardowo za pomocą dostępnych na rynku preparatów do czyszczenia szkła, najkorzystniej jednakże czyści się je papierowym ręcznikiem. Szkło piaskowane oraz satynowe bardzo korzystnie czyścic teflonem w spreju, z zastosowaniem łagodnej szmatki.

Z pewnością zaś szkło natryskowych kabin najlepiej pokryć specjalnymi płynami, które zmniejszą ilość gromadzącej się tam wody oraz ograniczają osadzanie się kamienia.

Szklane elementy umożliwiają wysunąć na plan pierwszy bardziej zdecydowanym materiałom stosowanym we wnętrzu. Szkło najlepiej jest traktować jako nowoczesne dopełnienie każdego pomieszczenia, nie tylko jako wiodący element.
Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.