Czajniki tradycyjne

Czajnik to najczęściej używane naczynie w kuchni. Bez niego niemożliwe by było zagotowanie wody na kawę. Pierwszy czajnik miał budowę bardzo prostą. Miał rondel z przykrywką oraz wykrzywioną rurkę dzięki której, można było przelać gorącą wodę dokładnie do innego naczynia, bez rozlewania naokoło.

Czajniki tradycyjne

Czajnik

W późniejszych latach powstały czajniki, które wydobywały z siebie charakterystyczny gwizd, który zwiastował i zwiastuje do teraz zakończenie procesu gotowania wody. Woda w tym momencie osiąga swoją górną temperaturę 100oC. Charakterystyczny gwizd wynika z wysokiego ciśnienia pary wodnej w środku czajnika. Gdyby nie ten świetny wynalazek, jakim jest gwizdek, woda mogłaby wyparować, a czajnik zniszczyć. Od przyjścia na świat pierwszego czajnika stworzono już ich wiele o rożnych rodzajach i kształtach. Czajniki rozróżnić można również ze względu na mechanizm działania. Dzięki temu podczas kupna czajnika mamy wiele możliwości.

Czajniki staloweWyboru możemy dokonać wśród czajników ze stali, które wyróżniają się różnorodnymi kolorami. [sklep internetowy z z drobnym agd do kuchni oferuje swoim klientom ponad 50 pozycji czajników ze nierdzewnej o różnych kształtach, kolorach oraz gwizdkach. Stalowe czajniki wyróżniają się połyskiem. Umożliwiają na zagotowanie wody na kuchenkach gazowych jak i indukcyjnych. Czajniki stalowe na garneczki.pl dostępne są już od pojemności 1,5 litra do 3 litrów.

Czajniki emaliowanePowszechnie używane są czajniki emaliowane, które ze względu na swój solidny materiał oraz, bardzo często, ciekawe struktury wybierane są przez nasze mamy, a w szczególności przez nasze babcie. Bardzo gustowne malowidła z motywem warzyw czy kwiatów nadadzą nowy smak kuchni. W propozycji sklepu można znaleźć pojemności od 1,3 do 3,2 litra emaliowanych czajników.

Czajniki ceramiczneSklep internetowy z wyposażeniem agd oferuje również szeroki wybór elektrycznych czajników ceramicznych. Czajniki ceramiczne charakteryzują się delikatnymi zdobieniami. Każde urządzenie posiada wbudowaną grzałkę oraz kolistą podstawkę dzięki której, komfortowo i bez żadnego problemu można odstawić czajnik na swoje miejsce. Czajniki ceramiczne ocieplają wnętrze kuchni i nadadzą jej łagodności. Te konkretne czajniki można znaleźć w pojemnościach od 0,6 do 1,2 litra.

Dobór czajnika zależy od upodobań kupującego oraz aranżacji wnętrza kuchni. Bogata oferta naszego sklepu pozwoli Państwu dokonać najlepszego dla siebie wyboru – gorąco zapraszamy do poznania nas na Garneczki.pl.

Źródło:
Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.