W jaki sposób przyozdobić otwór okienny w kuchni?

Jak często frapujecie się co zrobić z oknem w kuchni? Dla niektórych potrafi ono stanowić aranżacyjną zmorę, dla mnie jednak posiadanie wnęki okiennej w kuchni, to duży pozytyw dla wnętrza.
Okno kuchenne, to nie tylko źródło słonecznego światła oraz napływu rześkiego powietrza, ale również ciekawy fragment dekoracyjny.

firanki

Źródło: http://www.flickr.com
meblościanka

Autor: noricum
Źródło: http://www.flickr.com
W jaki sposób podejść do tematu kuchennego okna, by otrzymać najlepszy efekt? Oto parę wskazówek.
Najważniejszą zasadą, jaką należy się kierować przy aranżacji każdego pomieszczenia, jest zachowanie spójności w stylu. Wystrój ( projekt wnętrz online ) wnęki okiennej powinien nawiązywać do stylu wnętrza i stanowić ozdobne dopełnienie. Dla pomieszczeń kuchennych ze współczesną zabudową, najodpowiedniejszym wyjściem jest pozostawienie gołego okna. Zwłaszcza, jeżeli znajduje się ono pomiędzy meblami.

Ten proponowany serwis www (http://salapodskrzydlami.pl/sylwester-wolomin/) posiada wciągające informacje na omawiany wątek, więc, jeśli ta kwestia Cię intryguje, to sprawdź to koniecznie.

To one będą stanowić jego naturalną ozdobę. Odsłonięte okno, przyzwoli nam wpuścić przestrzeń do pomieszczenia, dzięki czemu kuchnia optycznie powiększy się. W minimalistycznym wnętrzu, zbędne ozdoby okienne mogą wyłącznie zakłócić wewnętrzną harmonię. Plusem takiej aranżacji jest jej funkcjonalność – otwór okienny łatwo utrzymać w schludności. Drugą koncepcją, dla ozdoby okna w nowoczesnej kuchni, jest zastosowanie rzymskich rolet, zrobionych z lekkiego drapowanego materiału. Znakomicie sprawdzą się one w wielkich a także wysokich pomieszczeniach, bo montowane są przeważnie na ścianie ponad oknem.

Przy wyborze takiego wariantu, musimy pamiętać o tym, że jeśli nie posiadamy wystarczająco dużego okiennego nadproża, rzymskie rolety, nawet po zupełnym zwinięciu, pozostaną w świetle okna. Dobrym wyjściem są także firanki.
Tagi , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.