Ostry nóż, zatem bezpieczne cięcie

Wiele osób przeraża koncepcja ostrych noży w kuchni. To zwykła bajda jak też domowy przesąd.
Jestem w tysiącu procentach przeświadczony, iż taki ktoś nigdy nie miał w dłoniach profesjonalnego noża, przykładowo kramer knives.

elementy

Źródło: pixababy.com
Jeśliby miał okazję chwycić w rękę dzieło mistrzów kowalstwa, pochodzące z Japonii, po czym bez napięcia, pośpiechu jak też, co najważniejsze, zrażeń, kroił paręnaście minut, rzekłby, iż nie odda noża za żadne cenności.

Jest właśnie oryginalna publikacja (https://produktypremium.com/kategoria-produktu/grille/gazowe/weber/), która posiada przydatne dane na prezentowany temat, zatem nie czekaj tylko przestudiuj ją szczegółowo.

W kuchni, wbrew pozorom, czyhają przeróżne groźby – pryskający olej, gorąca woda, albo wywar, grzejące się garnki, ich uchwyty, tępe noże i mnóstwo innych utrudnień. Tępe noże to jedno z największych zagrożeń. Taki nóż łatwo będzie w stanie ześliznąć się z ciętego produktu, możemy się za jego sprawą potężnie skaleczyć. Do cięcia tępym nożem trzeba nadzwyczaj wiele energii, by cokolwiek udało się ukroić, albo poszatkować.

Do tego dochodzi rzecz zdrowotna, o której niewielu myśli. Tępy nóż nie będzie w stanie pokroić konkretnego produktu (mięsa, jarzyn, owoców, itp.) bez zmiażdżenia włókien, albo struktur mikrokomórek, w których zawarta jest kompletna esencja tego, co siekamy – soki, wartości kaloryczne surowego półwyrobu. Tępy nóż wyciska nawet sok na deskę.

To warte przeczytania materiały, dlatego nie wahaj się i sprawdź je – to zbliżona tematyka, która jest na pewno warta uwagi.

A im sporzej go wydobędzie, tym mniej wartościowy jest posiłek. Mistrzowskie noże dla mistrzów kuchni – jest to pierwsze, co nadchodzi na myśl w trakcie kontaktu z nożem Miyabi 5000mcd santoku.

Każdy z tych unikalnych noży to arcydzieło, które rzuca na kolana fantastyczną twardością oraz czarem. Należy jednak pamiętać, że sprawne ich używanie ich wymaga troszkę subtelności a także poświęcenia.
Tagi , , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.