Aromatyczne zapachy w domu

świece

Autor: LAURASTAR
Źródło: LAURASTAR
Czasy, w których aranżacja w całości decydowała o charakterze wnętrza minęły bezpowrotnie. Dziś równie dużą uwagę poświęca się aromatowi, który roztacza się w pomieszczeniu.

Jest to kwestia, która spędza sen z powiek głównie wielbicielom zwierząt oraz nałogowym palaczom.

Jednakże wbrew wszelkim zapewnieniom producentów, większa część osiągalnych produktów, jakie możemy nabyć w większości sklepów to zapachy czysto chemiczne, takie, które stwarzają jedynie wrażenie sterylności w pomieszczeniu.
Jeżeli zależy nam na przyjemnej atmosferze w naszym domu, a dodatkowo jesteśmy zwolennikami nietypowych dekoracji, powinniśmy zainwestować w świeczki zapachowe. Jest to świetne rozwiązanie dla miłośników różnego rodzaju bibelotów, ponieważ świece zapachowe, oprócz swojej podstawowej funkcji są równocześnie niezwykłą dekoracją, która może urozmaicić wystrój naszego domu.
W ofercie dostępna jest szeroka gama zarówno zapachów jak i różnych, często nowatorskich kształtów świec zapachowych. Producenci prześcigają się w tworzeniu coraz piękniejszych świec oraz komponowaniu egzotycznych zapachów. Z tak szerokiej oferty zapachów i kształtów każdy wybierze coś dla siebie. Ludzie nastrojowi z pewnością docenią świece, które umieszcza się w pojemniku z wodą, natomiast minimaliści powinni docenić nowoczesne świece z wbudowanymi diodami LED.
Wśród tak wielu możliwości trudno zdecydować się na którąś konkretną ale i na to jest sposób. Możemy kupić świece zapachowe o różnych zapachach a zapalanie poszczególnych świec uzależniać od swojego nastroju. W ten sposób nie ryzykujemy „bólu głowy” związanego z koniecznością wyboru.

Gama produktów zapachowych nie kończy się tylko na świeczkach. Do wyboru mamy także saszetki zapachowe, dobrze nadające się do odświeżania powietrza w rożnego rodzaju szafkach. Jest to gadżet szczególnie przydatny dla osób, które dysponują szeroką garderobą i po otwarciu szafy chciałyby czuć przyjemny aromat, który niekoniecznie będzie przypominał zapach proszku do prania.

Równie ciekawą opcją jest zyskujący coraz większą popularność wosk zapachowy. Produkt ten występuje w formie niewielkich krążków i wymaga dodatkowo użycia specjalnego podgrzewacza, jednak tą niedogodność w pełni wynagradza jego intensywny i trwały aromat.

Oprócz produktów zapachowych na rynku dostępna jest szeroka gama akcesoriów, takich jak wspomniany podgrzewacz do wosku czy wręcz niezbędne podstawki pod świeczki. Te drugie są szczególnie ważnym dodatkiem ze względu na swoje funkcje. Z jednej strony chronią meble przed rozgrzanym woskiem, z drugiej – są oryginalnym elementem dekoracyjnym.

Tagi , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.