Toaleta. Jakie kupić płytki łazienkowe? Przewodnik

W jaki sposób urządzić toaletę, aby była funkcjonalna, zaś aranżacja toalety nawet po paru latach nie wywoływała wrażenia zastarzałej?
Zacznijmy od wyboru glazury na podłogę i ściany umywalni.

Łazienkowe płytki ceramiczne, czy też kamień w łazience? A może drewniane podłogi do umywalni? Co to są płytki heksagonalne? Wybierz najpiękniejsze płytki do swej łazienki. Sprawdź, w jaki sposób dopasować kolorystycznie łazienkowe płytki do wystroju łazienki? Płytki łazienkowe (terakota) nadają ton toalecie. Frapując się, w jaki sposób zaaranżować umywalnię, trzeba pamiętać o tym, aby płytki łazienkowe dobrać do rozmiarów toalety, rodzaju sprzętów łazienkowych jak też stylu wnętrza. Kiedy zależy nam, aby łazienka była przytulna oraz klasyczna, najodpowiedniej, jeśli terakota i glazura będą utrzymane w stonowanych odcieniach oraz wzorach. Takich, które nie znużą się prędko. Doskonałe będą płytki łazienkowe w kolorach natury: ciepłe beże, odcienie szarości. Jeśli nie jesteśmy przekonani do drewna w łazience (drewniane posadzki), które doskonale pasowałoby do klasycznej aranżacji umywalni, możemy zakupić płytki łazienkowe naśladujące wzór usłojenia egzotycznych odmian, jak np. merbau.

płytki łazienkowe mozaika

Autor: KLOSE
„Domówka u Zienia” w loftach Woronicza Qbik

Autor: Partner of Promotion
Źródło: Partner of Promotion
Jeśli podoba ci się klasyczna biała glazura, możesz poszukać płytek do łazienki w niepowszedniej formie – dla przykładu wąskie, prostokątne płytki – takowa terakota sprawdzi się w umywalniach o małym metrażu. W połączeniu z ogromnymi zwierciadłami i płytkami w typowych wymiarach, optycznie zwiększy łazienkę. Natomiast zestawienie kontrastowe białych płytek łazienkowych z kolorowymi dekorami jest ofertą dla osób nieznoszących nudy w umywalni. To odważna stylistyka podobnie jak płytki łazienkowe mozaika.

Powinniśmy wybrać wzór płytek, który będzie motywem przewodnim w aranżacji toalety, np. pasy, kwiatki, koła. Z takimi płytkami wspaniale komponują się nowoczesne formy aramtury łazienkowej i takie materiały, jak tworzywo sztuczne i szkło.
Tagi , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.