Jak umeblować pokój malucha – porady

Jak zaaranżować pokój dziecka, który jest miejscem do odrabiania zadań, snu, składowania jak też zabawy?
Pokój dziecka powinien pogodzić owe funkcje na paręnastu metrach kwadratowych.

naklejki na ścianę

Autor: http://www.shelterness.com
Źródło: http://www.shelterness.com
Salon w kolorach ziemi

Autor: FRANC GARDINER
Źródło: FRANC GARDINER
Nie jest to proste.

Interesujące dane na ten temat poczytaj także (http://www.dywany-chodniki.com/61-dywany-tradycyjne) pod tym linkiem. Jest tam mnóstwo interesujących informacji, które okażą się niesamowicie wciągające.

Zastanawiając się, w jaki sposób umeblować pokój dziecka miej na uwadze, iż wnętrze bezustannie zmienia się, jego układ przestrzenny, wystrój i ekwipunek. Aranżując pokój potomka warto pamiętać o bezpieczeństwie i o tym, aby użyte materiały były wytrzymałe, a również łatwe do utrzymania w czystości. Dobrze także zatroszczyć się o wysoki poziom estetyczny, innymi słowy wystrój pokoju dziecinnego i okiełznać własne emocje, jakie często przesłaniają rzeczywiste potrzeby dziecka.

Pojawiła się właśnie polecana strona www (http://sklep.kaja-glass.pl/), która zawiera ważne dane na opisywany temat, zatem nie zwlekaj tylko przestudiuj ją dokładnie.

Moda czy też niezrealizowane w dzieciństwie fantazjowania rodzica mogą się zmaterializować w wystroju wnętrza potomka w stylu Disneylandu, natomiast zabraknąć może szaf, w których dałoby się pochować stosy ubranek jak też zabawek. Dzieci do wieku szkolnego najentuzjastyczniej spędzają czas , mając w polu widzenia swoich opiekunów: rysują przy kuchennym stole, budują z klocków na posadzce w salonie. Ale już siedmiolatki lubią czasami być same. Chętnie też zapraszają koleżanki. Najogromniejszą uciechę mają wówczas, kiedy goście mogą pozostać na noc. Potrzebne więc będzie dodatkowe miejsce do snu. Koniecznie w dziecinnym pokoju. Wtedy może okazać się, iż 11 m2 to zbyt mało. Optymalny pokój potomka powinien mieć do 18 m2. Ważniejsze od metrażu jest jednakże to, aby był słoneczny. Jaśniejszy pokój dziecka będzie sprawiał wrażenie większego.

Pomocne w dekoracji pokoju potomka mogą okazać się kolorowe naklejki na ścianę.
Nastolatek anektuje cały pokój, sam organizuje przechowywanie, zaprowadza własne porządki jak też nie uznaje wizyt bez pukania.
Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.