Jak stworzyć idealny pokój dla dziecka?

Co powinieneś wiedzieć meblując magiczną przestrzeń dla dziecka

Jednocześnie z dorastaniem malucha ulegają zmianie jego potrzeby i zainteresowania – także jeśli chodzi o styl pokoju. Wielu rodziców zastanawia się, jak urządzić królestwo dziecka, aby nie było konieczności co pewien czas w niego inwestować.

pokój nastoalatka

Autor: woodleywonderworks
Źródło: http://www.flickr.com
Okazuje się, że podstawowym elementem uniwersalnego wnętrza są z rozwagą wybrane meble- ceneo.

Masz chęć poznać inne tak samo przydatne wskazówki? Jeśli tak, to zobacz tutaj plafony kryształowe nowoczesne, a niewątpliwie nie odczujesz zawodu.

Zwróćmy uwagę na ich materiały i trwałość . Solidnie wykonane meble dziecięce bez wątpienia wytrzymają próbę czasu, natomiast odpowiednio dopasowane, neutralne kolory pozwolą na ich wykorzystanie nie tylko w okresie wczesnego dzieciństwa, ale i dalszym, nastoletnim. Zważmy, że amarantowe barwy wyposażenia, w przyszłości nie będą już powodowały błysku w oku naszych dzieci, natomiast neutralny design zapewni nieograniczoną dowolność przy zmianie wystroju pokoju.

Jeśli czytasz ten artykuł to oznacza, że opisywana problematyka Cię zaciekawiła – pod linkiem odnajdziesz zbliżone, równie interesujące informacje.

Jeśli postaramy się o to, by meble dla dzieci były tak funkcjonalne i ponadczasowe w swej formie, aby za kilka lat mogły z powodzeniem służyć jako meble mlodzieżowe, ograniczymy niepotrzebne koszty. Miejmy na uwadze: neutralna baza to masa aranżacji, zależnie od nastroju i pór roku!

Przestrzeń, stworzona z myślą o najmłodszych, musi być przyjemna i wesoła. Być magicznym pomieszczeniem, z którego czerpie energię, radość i bezpieczeństwo. Miejscem ekscytującym i pobudzającym wyobraźnię. Powinna to być przestrzeń, która działa kojąco. Nie może przypominać składu zapomnianych mebli czy mieszkania Kreta z bajki o Calineczce. Idealne będą jasne, pastelowe barwy ścian. Kolory w postaci dodatków, np. dywanu lub poduszek, które wprowadzą harmonię oraz miły i ciepły klimat. Są w stanie pokazać zainteresowania dziecka i przeniosą go w świat pasji- czytaj całość tutaj. Oryginalne dekoracje spowodują, że dziecięcy pokój stanie się lekki i przytulny, natomiast wykorzystanie naturalnych materiałów (drewno) w dodatku je ociepli. Niech inspiracją będzie dla nas, tak popularny ostatnio skandynawski styl.

Pokój naszej pociechy to miejsce zabaw, nauki, relaksu, snu, spotkań z kolegami. W związku z powyższym oprócz mebli, nie zapomnijmy o odpowiednim oświetleniu, dość jasnym i równomiernie rozproszonym. .