Jak umeblować pokój malucha – wyszukane pomysły, wskazówki

Zaaranżowanie pokoju dziecięcego nie jest prostym zadaniem. Na ogół pełni on parę ról równolegle – jest sypialnią, miejscem zabaw, stąd jego aranżacja musi być porządnie przemyślana.
Identycznie ważne są zatem wybór przeważającej kolorystyki, praktyczne meble, jak również umiejętne wkomponowanie w wystrój oryginalnych, kształtujących fantazję fragmentów dekoracyjnych.

Trzymając się kilku nieskomplikowanych reguł na pewno sprostamy owemu wyzwaniu. Dobór kolorystyki, w jakiej podtrzymany będzie pokój potomka, ma newralgiczne przesłanie dla kolejnych działań aranżacyjnych. Inspirujmy się rodzicielską przezornością i nie eksperymentujmy ponad miarę z paletą odcieni. Pomieszczenie winno być radosne, nie zaś wrzaskliwe.

Czy artykuły opublikowane na tej witrynie Narożnik producent ogólnie Cię zadowoliły? Sądzimy, że tak. Jednak, jeżeli chcesz więcej, to kliknij tutaj.

Zrezygnujmy z łączenia ze sobą nadzwyczaj kontrastowych zabarwień. Męczą one oczy, natomiast w pomieszczeniach o małym metrażu mogą być przytłaczające. Korzystniej sięgnąć po jasne kolory, które wizualnie zwiększą przestrzeń a także staną się świetnym tłem dla bardziej widocznych elementów wystroju, takich jak barwna szafa, kobierzec albo łóżeczko. Miejmy na względzie, że w dekoracji pomieszczeń zachowanie taktu kolorystycznego warunkuje korzystny rezultat końcowy.

Biżuteria Cheetah

Autor: Drogerie Natura
Źródło: Drogerie Natura
Z zyskiem dla budżetu domowego będzie zaprojektowanie wystroju dziecinnego pokoju w ten sposób, ażeby – przy zmianie jedynie paru detali – pozostał długo funkcjonalny.

Świetnym podejściem będzie dobór modułowych mebli, jakie zapewniają stopniowe doposażanie wnętrza w nowe fragmenty. Nieduży stolik do kreślenia z biegiem czasu może być zastąpiony poprzez biurko z regulowaną wielkością itp.