Jak umeblować pokój malucha – wyszukane pomysły, wskazówki

Zaaranżowanie pokoju dziecięcego nie jest prostym zadaniem. Na ogół pełni on parę ról równolegle – jest sypialnią, miejscem zabaw, stąd jego aranżacja musi być porządnie przemyślana.
Identycznie ważne są zatem wybór przeważającej kolorystyki, praktyczne meble, jak również umiejętne wkomponowanie w wystrój oryginalnych, kształtujących fantazję fragmentów dekoracyjnych.

Trzymając się kilku nieskomplikowanych reguł na pewno sprostamy owemu wyzwaniu. Dobór kolorystyki, w jakiej podtrzymany będzie pokój potomka, ma newralgiczne przesłanie dla kolejnych działań aranżacyjnych. Inspirujmy się rodzicielską przezornością i nie eksperymentujmy ponad miarę z paletą odcieni. Pomieszczenie winno być radosne, nie zaś wrzaskliwe. Zrezygnujmy z łączenia ze sobą nadzwyczaj kontrastowych zabarwień. Męczą one oczy, natomiast w pomieszczeniach o małym metrażu mogą być przytłaczające. Korzystniej sięgnąć po jasne kolory, które wizualnie zwiększą przestrzeń a także staną się świetnym tłem dla bardziej widocznych elementów wystroju, takich jak barwna szafa, kobierzec albo łóżeczko. Miejmy na względzie, że w dekoracji pomieszczeń zachowanie taktu kolorystycznego warunkuje korzystny rezultat końcowy.
Biżuteria Cheetah

Autor: Drogerie Natura
Źródło: Drogerie Natura

Z zyskiem dla budżetu domowego będzie zaprojektowanie wystroju dziecinnego pokoju w ten sposób, ażeby – przy zmianie jedynie paru detali – pozostał długo funkcjonalny.

Świetnym podejściem będzie dobór modułowych mebli, jakie zapewniają stopniowe doposażanie wnętrza w nowe fragmenty. Nieduży stolik do kreślenia z biegiem czasu może być zastąpiony poprzez biurko z regulowaną wielkością itp.
Tagi , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.