Jak umeblować wąski i mały salon aby nie przytłaczał a był miejscem do miłego relaksu.

Salon bywa wizytówką każdego mieszkania. To właśnie w nim najchętniej odpoczywamy i spędzamy czas w gronie najbliższych. Prawidłowe urządzenie lokum o wielkim metrażu jest łatwiejszym zadaniem aniżeli urządzenie małego. Obojętnie od tego, ile metrów mamy do dyspozycji, salon dzienny winien być lokum reprezentacyjnym i widnym. I jak urządzić wąski pokój? Nieduże salony powinny być niezwykle przemyślanie urządzone, tak aby przebywanie w nich było wygodne i funkcjonalne. Meble do małego pokoju mają wielkie znaczenie. Niższe meble powodują, iż pokój staje się optycznie wyższe.

meble

Autor: Post Memes
Źródło: http://www.flickr.com

Meble o podobnej wysokości optycznie porządkują obszar i poszerzają perspektywę. Szeroki i duży regał możemy ustawić przy krótszej ścianie, dzięki temu salon będzie miał korzystniejsze proporcje. Do niedużego pokoju trzeba zakupić wielofunkcyjne i składane meble z litego drewna warszawa na przykład stolik z szufladami czy pufy ze schowkami. W ów sposób można zaoszczędzenia trochę miejsca. Stół, z racji tego, iż jest to mebel konieczny, powinien znajdować się w każdym, nawet najmniejszym mieszkaniu. Doskonały przykład: meble.pl/prod,meble,pokojowe.

W przypadku małych możliwości aranżacyjnych można kupić modele składane lub wybrać stolik kawowy. Podaż dostępnych stolików na dzisiejszym rynku jest bardzo duża, dzięki czemu bez problemu dobierzemy mebel pasujący do każdego wnętrza. Drzwi i podłogi nie mogą przyciągać naszego wzroku. Trzeba zdecydować się na proste modele. Ponadto drzwi ze szkłem optycznie dodadzą przestrzeni. Jasne kolory ścian w małym pokoju optycznie powiększą go, a także dodadzą poczucia czystości a także przejrzystości. Ale nie wszystkie barwy powodują, iz efekt taki osiągniemy.

meble systemowe

Autor: ABRA
Źródło: ABRA

Ciepłe jasne barwy, jak na przykład żółć, mogą wywołać zupełnie odwrotny efekt. Meblując niewielki pokój, warto rozważyć zimne barwy takie jak szarości, błękitny i oczywiście ponadczasową biel. Lampy wiszące przeważnie proponowane są do dużych lokali. Do niedużego salonu korzystniej wybrać lampy z kloszami otwartymi w kierunku sufitu. Światło padające skierowane na sufit wizualnie podwyższy go. Planując oświetlenie pamiętajmy, iż niewielkie pomieszczenia nie akceptują chaosu a także urozmaiceń. Z tego powodu wszystkie lampy zamontowane w salonie winny być utrzymane w tym samym stylu.

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.