Sprawdź jak światło wpływa na Twoje ciało

Nie od dziś wiadomo, że rodzaj oświetlenia, jego natężenie oraz barwa mają zdecydowany wpływ na nasze funkcjonowanie. Pracując kilkanaście godzin dziennie w sztucznie doświetlonym pomieszczeniu powinniśmy zdecydować się na wybór najbardziej optymalnego rodzaju światła by tym samym zadbać o komfort pracy lub wypoczynku.

żyrandol w pokoju

Autor: Ronald Sarayudej
Źródło: http://www.flickr.com

Wśród wielu rodzajów lamp dostępnych obecnie na rynku powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na oświetlenie diodowe i oświetlenie led. Te dwa typy najkorzystniej wpływają na naszą fizjologię, dlatego są najczęściej wykorzystywane do tworzenia aranżacji określanych jako oświetlenie biodynamiczne.
Modelując właściwie natężeniem światła, jego barwą, oddawaniem koloru i kilkoma innymi parametrami można stworzyć efekt bardzo podobny do oświetlenia naturalnego, działającego pozytywnie na stan zdrowia człowieka, jego koncentrację i samopoczucie.

Lampyilampki.pl - oświetlenie

Źródło: Lampyilampki.pl

Planując zakup oświetlenia do biura lub lamp do domu trzeba zwrócić uwagę nie tylko i wyłącznie na ich dekoracyjny charakter i efektywność ale w pierwszej kolejności na oddziaływanie na fizjologię człowieka i jego dobową aktywność. Przed wyborem konkretnego modelu lamp najlepiej skontaktować się z ekspertami, którzy zaproponują najbardziej optymalną opcję i pomogą zaprojektować pełną linię profesjonalnego oświetlenia.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.