Jak funkcjonalnie zaaranżować nasz balkon?

Balkon często stanowi substytut ogrodu. Jest on także naszym małym ogródkiem – panie domu często tą małą na świeżym powietrzu zastawiają kwietnikami. Balkon stanowi najczęściej kilka metrów kwadratowych które mają kształt długiego prostokąta. Wyłożony jest płytkami PCV. Warto na nim postawić mały stolik z krzesłami, może być wtedy miłym miejscem do picia chłodnych napojów, czytania prasy lub czytania książek.

balkon

Autor: genevieveromier
Źródło: http://www.flickr.com
Aranżując taką przestrzeń pamiętać powinniśmy o tym, by meble balkonowe były z tworzywa, które łatwo oczyścić w razie zalania wodą czy większych zabrudzeń.

kwiaty na balkonie

Autor: Jean-François Gornet
Źródło: http://www.flickr.com

Jak zaaranżować z resztą przestrzeni? Polecamy zagospodarować na mały doniczkowy ogródek. Cudowne kolorowe kwiaty nie tylko będą cieszyły nasze oko, ale także zapewnią nam odpowiednią ilość tlenu dostarczanego do pokoju.

Mamy dla Ciebie ciekawy news (abimeble.pl/) – tam wyszukasz wiele interesujących artykułów oraz postów. Nie czekaj tylko loguj się!

Oprócz doniczkowych kwiatów mamy możliwość zakupić niewielkie drzewka w doniczkach. Idealnie sprawdzą się tu maleńkie tuje, czy wierzba japońska.

Sklepy z wyposażeniem domu czy materiałami budowlanymi oferują nam sporo rozmaitych stojaków, donic, skrzynek czy koszy, w których ustawimy donice z kwiatami. Dodatkowo odnajdziemy cały arsenał haków, którymi przymocujemy doniczki do balustrady. W ten sposób możemy stworzyć mały ogródek.

Na poręczach dobrze doskonale będą się prezentować kwiaty wiszące – najczęściej spotkane są tu czerwone lub białe pelargonie i różnokolorowe petunie. Możemy je wyhodować w podłużnych skrzynkach, które później włożymy w ozdobne ceramiczne donice, rolety zewnętrzne zawiesimy bezpośrednio na hakach. Pomysłów na zaaranżowanie balkonu jest dużo.

Jeśli preferujesz kwiaty stojące polecamy szczególnie rośliny jednoroczne. Wysiejesz je w podłużnych skrzynkach szerokich i płaskich donicach, i choć już same w sobie będą bardzo ładne, możesz przyozdobić je kilkoma wstążkami. W jednym z rogów przestrzeni balkonu polecamy ustawić piętrowy stojak na doniczki, na którym umieścimy kolorowe donice z różnobarwnymi kwiatami. Będą stanowiły z pewnością radość dla naszych oczu i spowodują zazdrość sąsiadów.