Biblioteczka w domu i metody na jej aranżację

Szczęściarze posiadający własny dom i jednocześnie posiadający ogromnego zbioru książek, mają możliwość pozwolić sobie na luksus posiadania domowej biblioteczki. Jest to odrębne pomieszczenie wypełnione tomami. Gabinet ten może także stanowić domowe biuro – strefę do pracy z biurkiem i komputerem PC.

biblioteczka w domu

Autor: Seward Construction CO
Źródło: http://www.flickr.com
Niezbędnymi meblami w tym izbie będą szafki. Mamy tu sporą dowolność w kwestii wyboru – najlepsze stanowią regały stojące. Rewelacyjnym patentem będzie tu sprawienie przeszklonych książkowych gablot – zniwelujemy nadmierne uciążliwego kurzenia się naszej kolekcji. Zdecydowanie powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy szafki posiadają regulowaną wysokość – tomy bywają różne, od wielkich, albumowych rozmiarów po wydawnictwa wręcz kieszonkowe.

Jeżeli zainteresował Cię omawiany tekst, to odnośnik do www (https://www.prownes.pl/rozne-rozwiazania-oswietleniowe-w-lokalu/) pokieruje Cię do podobnych materiałów. Nie zwlekaj tylko kliknij tutaj!

Następna opcja do rozpatrzenia to półki wiszące – należy jednak tu pamiętać, że publikacje są dość ciężkie, i musimy znaleźć modele które taki duży obciążenie wytrzymają, nie zapominając już o mocnym przymocowaniu do ściany. Należy wymyślić także nad poustawianiem regałów – czy będą stały jedynie pod ścianą, czy może także zajmą część pokoju, tworząc osobny mniejszy korytarzyk. Tak niewiele i biblioteczka w domu jest gotowa.

biblioteka w domu

Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com

W rogu pokoju polecamy postawić narożne biurko z dobrym krzesłem, jest stanowiło miejsce pracy domowników. Najlepiej je dobrać kolorystycznie i stylistycznie do regałów książkowych. Ponadto możemy zadbać o wygodne siedzisko, przy którym stanie malutki stolik stoliki kawowe na zamówienie kawowy i wysoka, stojąca lampa. Będzie to optymalne miejsce do czytania i relaksu. Przyda się także niewielki radioodbiornik bądź odtwarzacz muzyki.

Jeśli mamy duży księgozbiór, ale nie mamy możliwości zagospodarowania nań osobnego pomieszczenia możemy zadbać, by w każdym z pokoi witryna – dobrym opcja są regały o podwójnej głębokości – zyskamy wtedy dodatkowe miejsce na publikacje, które można ustawić w dwóch rzędach.
Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.