Wystrój wnęk okiennych w ozdobie pomieszczeń

Gustowna dekoracja okna nadaje wnętrzu atrakcyjnego stylu. Odpowiednio zaprojektowane ozdoby okienne stanowią dopełnienie wystroju mieszkania. Jednym z aktualnie najpopularniejszych składników dekoracji okna są rolety .

Salon, Roleta okienna z nadrukiem

Autor: DEMUR
Źródło: http://fivaro.pl
Początkowo rolety były używane wyłącznie w minimalistycznych pomieszczeniach, podkreślając ich prostotę.

Podobał Ci się ten wpis? Jeśli tak, poznaj dodatkowe tematy, jakie z pasją omówiliśmy w najnowszym artykule.

Obecnie zaczęto urozmaicać projekty rolet i zarazem użytkować je w każdych pomieszczeniach – zarówno klasycznych, nowoczesnych, jak i w awangardowych aranżacja wnętrz. Rolety dzisiaj nie są już przejawem nowoczesności, kiedy niekiedy są niezbędnością a jednocześnie interesującą dekoracją otworów okiennych – kliknij tutaj.

W sprzedaży dostępna jest duża ilość wzorów rolet, odcieni, deseni. Nie jest istotne czy stawiamy nowy dom, czy chcemy zamontować rolety w niewielkim mieszkaniu, czy też w budynku urządzonym w dawnym stylu. Nietypowe okna również nie są problemem; rolety doskonale się prezentują zarówno w małym okienku w łazience, w kuchni, albo w dużym oknie w pokoju dziennym. Rolety można dopasować praktycznie do każdego z wnętrz.

cień żaluzji

Autor: FolsomNatural
Źródło: http://www.flickr.com

Wyjątkowo modne są rolety rzymskie albo weneckie – zalecane do eleganckich i klasycznych pomieszczeń. Ciekawym pomysłem może być też użycie przesłon wykonanych przykładowo z paciorków, tasiemek lub innych detali dekoracyjnych. Roleta rzymska – która stanowi przebój w aranżacji wnęk okiennych ostatnich lat – rzeczywiście zapewnia dużo możliwości, między innymi doboru tkanin, które umożliwiają idealne dopasowanie rolety do wnętrz i indywidualnych gustów.

Czy więc żaluzje w naszych oknach są przeżytkiem? Z pewnością w zapomniane odeszły żaluzje aluminiowe, które są już po prostu niemodne.

Pamiętaj, że istotna propozycja (https://roletomat.pl/czesci-zamienne/wieszak-selve-secublock-1-czesc) powinna być pokazana w właściwy sposób. Przeglądnij trochę kolejnych wpisów i zamów taki artykuł, który Ci przypadł do gustu.

Nie da się ukryć, iż żaluzje skończyły już swój „show” i zostały wyparte przez wszechstronne rolety. Żaluzje, choć chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem jak też gwarantują intymność, kreują w mieszkaniu o wiele mniej nastrojowy klimat niż rolety z kolorowych materiałów, które mogą być zupełnie gładkie lub przyciągają wzrok bogatymi deseniami.

Jednak są miejsca, do których żaluzje naprawdę pasują i gdzie trudno je zastąpić roletami. Bambusowe bądź drewniane żaluzje to świetny pomysł okienko w we wnętrzu kuchennym. Z pewnością ocieplą pomieszczenie. Poza tym drewniana konstrukcja nieźle sprawdzi się w kuchennych warunkach.
Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.