Jeśli jesteś rodzicem małego dziecka, które właśnie zaczęło raczkować lub chodzić, to na pewno wiesz, że nie jest prosto zatroszczyć się o bezpieczeństwo takiego malucha

Na co dzień nie przywiązujemy szczególnej uwagi do przedmiotów, takich jak noże, ostre kanty lub szkło w domu. To wszystko jest dla nas niemal naturalne. Otwierając szufladę z ostrymi narzędziami przeważnie tylko wyjmujemy z niej to, co jest nam potrzebne. Nie tracimy czasu na zastanawianie się nad niebezpieczeństwem, jakie mogłoby stanowić niewłaściwe użycie młotka albo piły.

wykorzystanie szkła

Autor: Gord Webster
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystko się zmienia w momencie, gdy w naszym życiu pojawia się maluszek. Najpierw poród, następnie bezsenne noce, pieluszki, zupki, pierwsze siusiu do nocniczka, aż w końcu pierwsze kroczki. Wówczas wszystko robi się jeszcze trudniejsze. Szkło w domu okazuje się nagle jakimś problemem . Wystarczy bowiem na chwilę się zagapić, aby maluch ściągnął ze stołu szklankę, wazon lub porcelanową figurkę. Jesteśmy zmuszeni, by cały czas uważać, żeby nasze dziecko nie narobiło w domu zbyt dużych szkód, ale przede wszystkim, aby nic mu się nie stało. Warto więc zastanowić się,jak można sobie ułatwić tego typu zadanie. Staniemy się dzięki temu spokojniejsi, a nasze dziecko będzie znacznie bezpieczniejsze.

Masz ochotę dowiedzieć się więcej danych na omawiany temat? Zatem odsyłam do serwisu www (https://www.abimeble.pl/projektowanie-biur/), gdyż znajdziesz w tamtym miejscu mnóstwo interesujących danych nakreślających ten wątek.

Podstawową zasadą jest odpowiednie ułożenie przedmiotów w mieszkaniu. Nawet jeśli wymagałoby to poważnego przemeblowania, jako rodzice, mamy obowiązek podjąć ten trud.

kuchnia

Autor: anhhang
Źródło: http://www.flickr.com
Należy na nowo zastanowić się, jak poukładać sztućce, narzędzia robocze, delikatne ozdoby czy leki, tak żeby dziecko nie miało do nich dostępu. Szkło w domu można schować w tym wypadku do kredensu z przeszklonymi drzwiczkami. Wówczas zatroszczymy się również o aspekt estetyczny. Sztućce, kieliszki oraz szklanki przełóż do najwyższych szafek kuchennych. W szufladach oraz na dolnych półkach powinny stać plastikowe miski, deski do krojenia, chochle oraz garnki. Możesz też zablokować szuflady oraz szafki przed swobodnym otwarciem specjalnymi klipsami, albo po prostu kawałkiem liny bądź gumką recepturką. Narożne części stołów i blatów zakryj też sylikonową nakładką. W sklepach dostępne są też skrzynki na narzędzia, otwierane na kod. To bardzo praktyczna funkcja, która będzie jeszcze bardziej przydatna w przyszłości, gdy dziecko będzie miało 3, 5 albo 7 lat.
Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.