Jak dobrać oświetlenie do poszczególnych wnętrz

Innowacyjne rozwiązania materiałowo-konstrukcyjne stworzyły fantastyczne możliwości budowania architektury wnętrz światłem. Schematyczny punkt oświetlenia w środkowej części sufitu, pomału odchodzi już do historii.

lampa pokojowa

Autor: Franco
Źródło: http://www.flickr.com
Sposób światła jest współcześnie ściśle związany z zastosowaniem pomieszczenia, dostosowany do realizowanych w nim działań, a dodatkowo do nastroju. Inne światło towarzyszy nam w czasie konsumowania pokarmów, inne podczas wykonywania prac domowych, zaś inne jeszcze w czasie czytania gazet.

Jeżeli objaśniana kwestia jest dla Ciebie absorbująca, przeczytaj oprócz tego więcej szczegółów w ofercie (https://multibrand24.pl/Krzesla-c377) tutaj – te wiadomości również nie mogą pozostać pominięte!

Znaczna wolność w projektowaniu i wyborze tworzywa abażurów które mają w ofercie dzisiejsze sklepy z lampami np , począwszy od różnokolorowego szkła, poprzez drewno aż po elementy z gipsu spowodowała, iż dzisiejsze lampy przyjmują zaskakujące kształty. Stają się zawieszonymi rzeźbami, elementami nadającymi wnętrzu stylu. Lampki o nowoczesnym designie, czasami powściągliwe w wyglądzie, przynoszą wrażenie ciepła a także intymności. Co więcej, sprawdzą się tak w mieszkaniach współczesnych, jak też w stylowych wnętrzach.

Oświetlenie możemy dzisiaj odnaleźć na wszystkich poziomach pomieszczenia, to znaczy u sufitu, na rozmaitych wysokościach ścian, a dodatkowo jako oświetlenie nocne – nad stopniami schodków lub krzesło półhoker umiejscowione w podłodze. Dzięki kompleksowym układom oświetlania szaf a także szafek kuchennych światło dochodzi do najciemniejszych zakątków pomieszczenia.

lampka

Autor: Casey Hugelfink
Źródło: http://www.flickr.com
Światło może kształtować elementy architektoniczne pomieszczeń, nadawać sprzętom oraz roślinności całkiem nowy wyraz, tworzyć niepowtarzalny nastrój. Nadzwyczaj ważne jest oświetlenie w pomieszczeniach kuchennych, w których wykorzystujemy ostre przybory i w których wyjątkowo istotna jest czystość. Nowoczesne oświetlenie kuchni – tutaj to wiele punktów świetlnych usytuowanych powyżej blatów roboczych. W jadalni z kolei ważne będzie światło ponad stołem. Światło to winno padać na blat stołu oświetlając go w sposób równomierny. Twarze muszą jednakże zostać w lekkim półcieniu, dlatego idealnie przydają się tutaj lampy zwisające, przy większych stołach posiadające kilka źródeł światła. Klosz w pokoju stołowym winien być długi, lekko przeźroczysty, zawieszony mniej więcej 55-60 centymetrów ponad płaszczyzną blatu, jednak w taki sposób, by źródła światła nie oślepiały siedzących wokół stołu gości.
Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.