Z jakiej przyczyny oświetlenie tak ważne?

Przeglądając najnowsze katalogi projektantów wnętrz, można zauważyć, jak wielką rolę w dzisiejszej architekturze posiadają elementy nowoczesne i oryginalne. Tyczy się to nie tylko architektury samego domu, ale również dodatkowych elementów, których podstawowym założeniem jest nadanie charakteru przestrzeni w której żyjemy.

Jednym z takich elementów jest wewnętrzne jak i zewnętrzne oświetlenie, którego rola jest nie do przecenienia. Światło na zewnątrz ma zadanie praktyczne: wejście do domu, brama muszą być dobrze oświetlone. To również element dekoracyjny.

fortepian

Autor: Shannon
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętajmy o świetleniu furtki. Światło musi padać w dół i oświetlać klamkę oraz osobę stojącą przed drzwiami.

Do oświetlenia dróżek i wjazdu do garażu należy zastosować lampy najazdowe. Wyglądają bardzo ciekawie, a dzięki mocnej stalowej obudowie, nie straszne im naciski kół. W dzisiejszych czasach lampy ogrodowe zakładane są nie tylko po to, by oświetlić ogród, lecz także po to, by dodać tajemniczości i elegancji posesji. Design ogrodów daje dzisiaj sporo możliwości, o których wcześniej byśmy nie pomyśleli. Efekt końcowy zależy jedynie od gustu właściciela i jego funduszy. Abażury metalowe, filcowane, z drewna, forniru. Ograniczenia w oświetleniu wewnętrznym nie istnieją, lampy wyglądają jak kwiaty, sople, kule, bryły geometryczne, ręczne robótki.

Dziś oświetlenie łazienki potrafi wywrzeć na nas większe wrażenie niż najdłuższa wanna. W końcu zaczęliśmy doceniać moc oświetlenia, które ułatwia nam funkcjonowanie, tworzy klimat, a czasami działa terapeutycznie. Miłośnicy tradycyjnie urządzonych wnętrz nie muszą się obawiać. Wyszukane lampy klasyczne () zawsze się „obronią”. Zawsze i w każdym domu, z racji iż klasyka nigdy się nie starzeje. Należy przyznać, że Polacy nareszcie przekonali się się do zakupów w sieci. Dlaczego warto kupić lampy w sklepie online? Głównym powodem jest dostęp do ogromnej ilości najlepszych jakościowo produktów, bez potrzeby opuszczania mieszkania.
Tagi , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.