Co należy wybierając oświetlenie

O tym, jak ważną rolę w naszym życiu pełni światło, wie każdy. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, jakie znaczenie ma dla nas prawidłowe oświetlenie wnętrz w których żyjemy. Najbardziej problematyczny jest salon.

Na tej przestrzeni toczy się życie rodzinne, odpoczywamy, zapraszamy znajomych. Pokój ten wymaga z tego względu szczególnego zaangażowania. Zwłaszcza kiedy wybraliśmy ciemny kolor ścian i mebli. Idealnie sprawdzą się lampy stojące i kinkiety: powieszone symetrycznie nad obudową

nocna lampka

Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com

kominka czy okna. Jeśli pokój dzienny jest duży i na dodatek tworzy otwartą przestrzeń z kuchnią – światło podkreśli nam kącik do długich rozmów i słuchania muzyki.

Pokój naszych latorośli to miejsce zdobywania wiedzy, relaksu, zabaw. W związku z powyższym tak istotną funkcje pełni oświetlenie górne. Może to być centralnie umieszczona lampa (poznaj dekorianhome lampa stołowa) sufitowa lub system reflektorów na szynie. Dzieci lubią bawić się na podłodze, malować a nawet odrabiać lekcje. Górne oświetlenie niech więc będzie jak najbardziej zbliżone barwą do naturalnego.

Maluchy na ogół boją się ciemnych pomieszczeń więc lubią zasypiać przy delikatnym świetle. W tej roli sprawdzą się lampki nocne, które poza zapewnieniem spokoju maluszkowi, umożliwią opiekunom czytanie książeczek na dobry sen. Lampki nocne dla dzieci funkcjonują w wielu wzorach i barwach: zmieniające odcienie, z możliwością wydawania odgłosów natury – wybór jest niesamowity.

W dobrze oświetlonej kuchni będzie się nam przygotowywało posiłki, jadło i pracowało wyjątkowo przyjemnie. Dobrym pomysłem będzie więc zainstalować więcej punktów oświetlenia. Na oświetlenie kuchni () nadają się lampy sufitowe oraz świetlówki. Niezbyt mocne lampki halogenowe nad blatem roboczym w kuchni są konieczne – w przeciwnym razie nasz cień zasłoni miejsce w którym pracujemy.Poza tym możemy też lampę na dłuższym kablu powiesić nad stołem kuchennym. W sieci odnajdziemy wiele sklepów z lampami, które doskonale odnajdą się zarówno w eleganckich jak i nowoczesnych mieszkaniach. Zapewniają fachową pomoc w dobrze oświetlenia, i co najważniejsze dają gwarancję bezpiecznych zakupów.