Co możemy powiedzieć osobom, które w nadchodzącym miesiącu planują zakupić szafkę na buty

Szafki na buty bywają tym elementem umeblowania, który bywa najczęściej kupowany przez właścicieli mieszkań w dużych miejscowościach i jednocześnie pomijany przez kobiety mieszkające na wsiach. Ci pierwsi w miarę zużywania się letnich par błyskawicznie się ich pozbywają, a potem kupują w sklepach nowe trampki. Z kolei ci drudzy o wiele rzadziej pozbywają się takich staroci, co możemy wyjaśnić faktem, że w domach usytuowanych na terenach wiejskich zawsze znajdzie się trochę wolnego miejsca na następną parę znoszonych butów, które notabene zawsze się przydają w czasie sezonowych prac w sadzie. Morał bywa następujący: na wsiach par butów jest na tyle dużo, że niełatwo je pomieścić w środku pojedynczego mebla.

szafka

Autor: Skagerak
Źródło: Calvado.pl
Szafki na buty są gwarancją to, że w domu panować będzie stosowny porządek, bo lokatorzy będą odkładać nieczęsto wykorzystywane sandały na regały – tak wygląda marzycielskie podejście do sprawy, bo z ukonkretnieniem ideałów, jak powszechnie wiadomo w każdych okolicznościach były problemy – przedpokój – kolekcje mebli. Jeśli do tej pory w domu nikt nie widział tego rodzaju szafki, to już na początku należy ustalić kilka żelaznych reguł, których przestrzegania powinna doglądać kura domowa – to w końcu ona najczęściej sprząta, więc potem będzie mieć mniej pracy.

Na drodze porozumienia lokatorzy określają, po której stronie szafki będzie leżeć ich obuwie, co w nieodległej przyszłości w znaczący sposób uprości wyjmowanie kolejnych par – szafki na obuwie. A dodatkowo poszczególne mokasyny warto układać obok siebie, czyli parami, bo w przeciwnym przypadku można wyjść z mieszkania w dwóch różnych butach.

szafka

Autor: D Arcy Norman
Źródło: http://www.flickr.com/photos/dnorman/64539890/sizes/l/
Tego typu prawideł jest rzecz jasna o dużo więcej, ale skupmy się w tym momencie na wyborze właściwego dla danej rodziny modelu. Szafki na buty są zazwyczaj projektowane w ten sam sposób: z daleka swoim wyglądem przypominają niewielką komodę z szufladkami. Jeśli jednak pociągniemy za uchwyt, to ze środka nie wysunie się żadna szufladka, tylko uchylna półka. Mniejsze gabarytem modele szafek fantastycznie sprawdzą się w przedpokojach kameralnych mieszkań, to jest np. tych w blokach. Z kolei w dużych domach wielorodzinnych, gdzie korytarze są równie pokaźnych rozmiarów.

Zaintrygował Cię nasz wątek? W takim razie wejdź w link do serwisu zarządzanie wrocław i ciesz się następnymi newsami. W razie jakiś wahań – pisz do nas.

A niektórzy posiadacze decydują się na tańsze rozwiązania i zamiast solidnych bukowych szafek nabywają półki w postaci metalowych stelaży.

Tagi , , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.